x30                                                       

Aktuality

 

Úvod

 

 

27.1.2013

Tak naše první letošní závody jsou za námi a hodně jsme si je užili. Výsledky nebyly vzhledem ke konkurenci až tak špatné. Bethynka se probojovala do finále a Daisynka byla na 3.místě ve zkouškách. Videa a výsledky jako vždy.

12.11.2012

Včera jsme se vrátili z MČR agility v Liberci. Bylo to sice hodně dlouhé, ale stálo to za to. Kloudné výsledky sice žádné, ale zato spousta inspirace a krásného pokoukání na špičkové výkony. U nás snad stojí za to zmínt snad jen 15.místo Bethynky v CACIAGu. Videa najdete zde.

14.10.2012

Již 3.ročník Emilova dvojskoku v Kutné Hoře je zdárně za námi. Počasí se vydařilo, parkury byly skvělé a myslím, že si to všichni užili. Vzala jsem Abbynku, Bethynku a Archieho. V první zkoušce všichni úspěšně disk. Ve druhé už to bylo lepší, Bethynka 1.místo, Abbynka 3. a Archie 4.místo. Videa jako vždy

15.9.2012

Dnešní závody v Ratenicích se opravdu vydařily a moc jsme si je užili. Výsledky, až na to, že Abbynka vyhrála Jumping nestály za hovor, ale všichni běhali s radostí a vesele, Archie, pravda, měl opět na optimální parkur úplně jiný názor, než rozhodčí, takže místama mezi námi bylo i 20 metrů, ale to nevadí, hlavně, že jsme se dobře bavili. Bethynka mi udělal taky radost, sice samý disk, ale zato veselý a rychlý a žádná skočená zóna. Takže bezva den.

Videa zde

25.8.2012

Včera opět naše nejoblíbenější závody v Třešti. Jezdíme tam vždycky moc rádi, je tam skvělá atmosféra, fajn lidi a spousta krásných cen. A včera se i docela dařilo. Bethynka tedy zrovna neměla svůj den, takže zkouška Disk, Agility 10.místo, jumping 8.místo a v součtu 7.místo. Archie Zkouška 1.místo, Agility 5.místo, Jumping 5.místo a v součtu 3.místo. A Abbynka Zkouška 2.místo, Agility 3.místo, Jumping 2.místo a celkově vyhrála součet. Takže jsem na bedně byli vlastně pořád a odvezli jsme si spoustu cen a příjemné zážitky. Už se těšíme zase na příští rok.

18.8.2012

Tak jsme konečně po dlouhé době vyrazili na závody, tentokrát do Jičína. Netušila jsem, jaký bude výsledek, neboť Abbynka závodila naposled v březnu před štěňátkama a Archie 2 měsíce ani netrénoval. Ale asi jim to prospělo, takže výsledky nad očekávání. Archie byl na 2.místě v Jumpingu a dokonce s 2.nejlepším časem. Abbynka vyhrála zkoušku a byla 3. v Agility a Bethynka byla 2. ve zkoušce.  Moc jsme si to užili, po 2 měsících bez závodů, už jsem měla závodní absťák. Videa jako vždy

13.5.2012

Tak máme za sebou další krásné závody. Czech Open opět nezklamal a moc jsme si to užili. Žádné vedro, nádherné parkury, prostě bomba. Ani výkony nebyly k zahození. Bethynka spoolečně s Vastíkem Vlaďky Čištínové a Surinkou Jany Schnabelové vyhráli družstva. A ještě se kvalifikovala do obou finále. V neděli už se nám moc nedařilo a nezaběhli jsme skoro nic, ale to nic nemění na tom, že to bylo moc prima. Jen víc takových závodů a rozhodně se nebudeme nudit.

8.5.2012

Náš oblíbený závod Kennel Cup. Mám ho moc ráda, už jenom proto, že je jiný, než všechny ostatní závody. Běhá se finále stylem paralelního závdu a pak dvojice jako štafeta. Je to opravdu švanda. Dařilo se tak napůl. Největší radost mi udělala Bethynka ve zkoušce A3, sice skočená zóna na Áčku, ale nejrychlejší běh. Archie se probojoval do finále mezi nejlepších 8 psů, ale tam hned v prvním kole prohrál s Vastem Vlaďky Čištínové, ale potom zabojoval v závodu chovatelských dvojic a s Bree Martiny Jírové vyběhali 2.místo, takže příjemně strávený den.

1.5.2012

Tak opět po roce Prvomájovky v Jičíně. Jezdíme tam moc rádi a vždycky si to užijeme, i když tedy letos bylo počasí naprosto vražedné, čímž mi místy vynechával i mozek a tak jsem jim to kazila, jak jsem mohla. Nicméně i přes mé úsilí, se podařilo něco doběhnout. Hned v úvodním Jumpingu doběhli Archie i Bethy čistě a skončili na 2. a 3.místě. Amynka měla 2 odmítnutí. Ve zkoušce 3x disk. Bethynce jsem ho vyrobila já. Byla poprvé v LA3 a byl by to čistý běh, kdybych nedostala při běhu nápad, že bych mohla jednu pasáž stihnout jinak, no a  samozžejmě nestihla.

V závěrečném agility Amynka disk, Bethynka taky - opět by to byl čistý běh, kdybych nezapomněla na jednu překážku a nezkrátila si trať (prostě to vedro udělalo tentokrát své), tak alespoň Archie doběhl čistě a skončil 4. V součtu by byl na 2.místě se 2 čistými běhy. Ale Bethynka ani Archie neskočili žádnou zónu, takže velká spokojenost.

23.4.2012

Všera jsme pořádali již 3.ročník závodů Kutnohorský groš. Počasí se naštěstí vydařilo, pesani taky běhali pěkně, dokonce i Amynka zaběhla 2 běhy a dokonce i jeden čistě. a Archie skončil v součtu 3 běhů na 2. místě, takže spokojenost s výkony a jinak utahaná jako kotě a šťastná, že se zase všechno povedlo. Jak taky jinak na super krásných a rychlých tratích od Tondy Grygara.

10.4.2012

Tak včera konečně první letošní závody venku na trávě. Zima sice byla, ale celý den nádherně svítilo sluníčko, povrch perfektní, takže nic nebránilo tomu si to pořádně užít.

Amynka sice nějak nechápala, že by měla také zatáčet, takže když se rozběhla, tak  jenom rovně. Otáčení přeci jenom zbytečně zdržuje, takže doběhla jenom jumping. Archie  v Agility s jednou zónou na 12.místě , jinak zkouška i Agility Disk. Bethynka také s jednou zónou Agility na 11.místě, ale zkouš čistě a také s obsolutně nejlepším časem a 1.místo (splněno do LA3), jumping se nějak nepovedl, takže Disk.

Domů jsme dorazili sice skoro ve 20 hod, ale spokojení, jak jsme si hezky zaběhali.

 

24.3.2012

Letošní poslední zimní Opsion v Hradci. Nádherné počasí, veselé parkury, prostě paráda. Elišce se tentokrát moc nechtělo, Amynka byla mimo jako téměř vždy, ale radost mi dělala Bethynka. Jumping byl sice disk, ale jen proto, že skočila šikmo dálku, jinak čistě, ve zkoušce jedna skočená zóna a Agility čistě a 6.místo ze 67 largů a ve skvělém čase. Jenom 4 vteřinky za šíleným Audim s Pavlem Koškem.

17.3.2012

Dnes byly další zkoušky ve Svojeticích. Počasí nádherné, parkury těžké, ale užili jsme si to. Vzhledem k tomu, že Abbynka je nakrytá a Archie po operaci, musila vypomoci Eliška. Byla jsem připravená na její neochotu běhat a šnečí tempo, ale světe div se, Eliška se rozhodla běhat a bylo to super. První zkoušku vyhrála, dokonce se 3.časem, ve druhém jsem jí úspěšně diskla, ale běžela co to dalo, takže z ní mám velikánskou radost. Obě holky Bethy i Amy obě 2x veselý disk. Výsledky a videa jako vždy.

26.2.2012

V pátek jsme byli v Řitce na dvouzkouškách a včera na závodech v Hradci. Výsledky v podstatě žádné. Archie je momentálně totálně ozářený a vymýšlí disky, které žádný jiný pes nezvládne, Abbynka začne brzy hárat, tak má pravděpodobně myšlenky někde jinde a Bethynka se pravděpodobně v pátek ráno probudila a zjistila, že je borderka a že je vlastně švanda běhat rychle. Takže v pátek ještě docela dobrý, jedna splněná zkouška a v obou výborné časy, ale v neděli to bylo ve stylu jéééééé překážky, hurááááááááá a jedemééééééééééééé. Běžela dobře, ale ze začátku vůbec nevnímala. Doběhla až poslední běh s jednou chybou. Ale mám z ní radost, začíná zrychlovat, tak jen aby jí to vydrželo

10.2.2012

Dneska jsme jeli s Abby a Archiem na zkoušky do Řitka. Úspěch byl poloviční. Archie vyhrál 1.zkoušku a Abbynka 2., takže každý získal 1 obhajobu. Videa tentokrát nejsou, zamrzla by asi kamera.

5.2.2012

Včera jsme se účastnili opravdu mrazivých zkoušek ve Svojeticích. Zima byla děsná, výkony neslavné. Jediné opravdu pozitivní bylo, že Bethynka běžela moc pěkně a měla v prvním běhu úplně nejrychlejší čas ze všech, ve druhém jsem jí vyrobila odmítnutí na slalomu, takže tam už to tak rychlé nebylo. Abby si včera tvrdohlavě měnila mnou naplánovanou trasu. V prvním běhu jsem to ještě jakžtakž zvládla (ale trestné body za čas). Ve  druhém už tvrdohlavě zamířila do slalomu i když jsem ječela áčko. A Archie taky nic moc. Výsledky jako vždy a videa jsou jen u Bethynky.

28.1.2012

Dnes jsme se vypravili po dlouhé době na závody do haly. Protože pro Bethynku klouzavý povrch opravdu není, jel jenom Archie s Abbynkou. I při mojí velké snaze přizpůsobit vedení povrchu při úvodním Agility přesto několikrát uklouzli a malinko je to rozhodilo. Pak se s tím ale srovanli a další 2 běhy byly docela dobré, i když přeci jen pomalejší. Takže výsledky: Abby -  Agility 5.místo, Zkouška 4.místo (skočené Áčko), a Jumping 3.místo. Celkově v součtu 2.místo ze 43 týmů.

Archie -  Agility Disk,, Zkouška bez chyby a 2.místo a Jumping bez chyby a 2. místo. Já jsem si to opravdu užila, po dlouhé době jsem si nepřipadala na závodech jako tučňák a ještě jsem se pěkně proběhla. Videa jako vždy.

21.1.2012

Tradiční zimní závody v Hradci Králové. Měla jse sebou Abbynku. Bethynku a Archieho. Parkury byly moc pěkné a opravdu jsme si to užili. Výsledky a videa na jednotlivých stránkách.

17.12.2011

Vánoční dárek- Svojetice. Ve zkratce - krásné tratě a zima. Výsledky a videa na stránkách.

12.11.2011

Dnes proběhl ve Svojeticích další díl Top Cupu a dokonce pro nás velmi úspěšně. Abbynka běhala skvěle, všechno čistě s výsledkem Zkouška 1.místo, Agility 4.místo, Jumpig 3.místo a ve finále skončila na 2.místě.

Archie jako obvykle zkouška Disk,, Agility s jednou chybou, jumping čistě a ve finále 3 chyby.

Bethynka zkouška Disk, Agility čistě, Jumping disk a ve finále také disk.

Takže ve výsledku všichni se probojovali do finále a Abbynka i uspěla, takže paráda.

Videa jako obvykle.

29.10.2011

Dneska jsme vyrazili vyzkoušet umělou trávu do Lukova. Počasí slušné, povrch bezva., výkony strídavé. Archie jeden disk a jednou 2 chyby, Bethynka doběhla sice oba běhy, ale s chybama a radost mi opravdu udělala Amynka, sice jeden disk, ale druhou zkoušku (a opravdu ne lehkou) dala čistě. Sice jsem jí chvíli přemlouvala při vedení přes slalom, aby vlezla do tunelu, ale nakonec se to podařilo. Výsledky na stránkách a videa dodám ve čtvrtek.

23.10.2011

Jako každý rok jsme vyrazili na Pragil, tentokrát do Skochovic. Parkury byly prima, počasí se taky docela vydařilo (myslím tím, že bohudík alespoň nepršelo), takže tahle stránka byla vpořádku. Horší byly výkony. Amynka po štěňátkách ještě nedostala rozum, Abbynka byla pravděpodobně ozářená, protože všechno disk, Archie střídavě oblačno a jediný, na koho bylo spolehnutí byla Bethynka. Měla jsem z ní opravu radost. Dokonce se sestrou Baby a kámoškou australačkou Jenny si vyběhali v družstvech 2.místo, coč je opravdu skvělý úspěch. Tak doufám, že si z ní ostatní vezmou příklad a trochu se nad sebou zamyslí. Výsledky jsem si zapomněla napsat, ale videa jsou na stránkách.

3.10.2011

O víkendu jsme vyrazili na závody do Měchenic. Počasí krásné, parkury náročné, prostě paráda. Bohužel se nám tentokrát opravdu nedařilo a až na jedn běh Bethynky to opravdu za nic nestálo. Pravděpodobně prošli všichni nějakým ozářením a vyráběli úplně neuvěřitelné věci, dokonce i Abbynka, která je jindy spolehlivost sama. Takže jsem to pojali jako veselou diskotéku a pořádně si to užili.

25.9.2011

Dnes se konaly zkoušky v Nymburku, což od nás není daleko, tak jsme vyrazili. Amynka poprvé po štěňátkách docela fajn, 1x disk, a 11VD. Programově skákala zónečky. Bethynka byla dneska nějaká pomalá, ale i tak to nebylo nejhorší 1x 10.místo a druhou zkoušku vyhrála, v součtu 3.místo. Archie nám nějak zrychlil, takže jsem nestíhala a z toho v 1.běhu disk, ve druhém jsem mu udělala mizerný náběh na houpačku, tak jí vzal šikmo, takže bohužel jedna chybička a 2.místo. V podstatě jsme si to opravdu užili. Vide a výsledky na jednotlivých stránkách.

12.9.2011

Tento víkend proběhlo Mistrovství ČR v agility.  Už potřetí se konalo v Žamberku. Prostředí krásné, počasí také vyšlo a hlavně bylo na co koukat i když člověk zrovna neběžel. Bethynka byla jen na zkušené, ale kdybych jí to nekazila, tak to mohlo být i lepší, Archie byl samý veselý disk, ale moc se mu to líbilo. Takže družstva v důsledku disk.  Abbynka v sobotním Jumpingu skončila desátá, takže slušná výchozí pozice do nedělního finále. Běžela moc hezky a kdyby potvora neskočila tu zónu na kladině, tak by byla na 3.místě. Takže nakonec 7.místo, ale spokojenost. Příště se zkusíme polepšit. Abbynky finálové video u ní na stránce.

3.9.2011

Dneska se konaly prima závody v Horních Počernicích. Počasí tedy bylo zase kapku vražedné, ale parkury moc pěkné a kupodivu se dařilo. V konkurenci cca 60 largů vyhrála Abbynka Agility a to nejen čistým během, ale i absolutně nejrychlejším časem, v Jumpingu byla 3., takže celkově 1.místo, veliká radost a jako cena koláč v průměru asi 1/2 metru a moc mňam, mňam. Bethynka v Agility 3 chyby a 16.místo, Archie veselý disk. Bethynka i Archie v Jumpingu také disk, ale byly to malé chybky, jinak běželi moc pěkně a mám z nich radost. Nakonec naše družstvo - Abby, Archie a Bethy celkově 2.místo, každý si udělal jednu chybičku, tak si nemají co vyčitat.

Příští týden nás čeká Mistrovství ČR, tak držte palce.

27.8.2011

Včera jsme jako každý rok vyrazili na závody do Třeště. Jezdíme tam moc rádi, jsou to vždycky skvěle připravené závody, milí pořadatelé a prima ceny.

Dopoledne bylo úmorné vedro, které se odpoledne změnilo na pořádnou zimu. Z nějakých 32° bylo najednou 12°. Takže hromadné oblékání a balení do dek..

Jinak závody ale opět nezklamaly a byly super. Nám se také jako už tradičně v Třešti dařilo. Abbynka s Bethy zaběhly Jumping čistě , takže Abby 2.místo a Bethy 4.místo. (Archie měl zase tunelový den, takže jeden tunel mimo pořadí). Zkoušky se nějak nepovedly a Agility - holky si musely každá udělat alespoň jednu chybku, aby neměly trapně čistý součet, takže dohromady Abby 3.místo a Bethy 4.místo. Nakonec se běžela hra, která vapadala následovně. Pes běžel dráhu, u každé překážky byla hromádka šišek, které psovod musel po cestě sbírat. Vyhrál ten tým, který zaběhl dráhu čistě , přinesl všechny šišky a měl nejrychlejší čas. Je to neuvěřitelné, ale vyhrál Archie. Zaběhl vůbec nejrychlejší čas, neudělal ani jedinou chybičku a já jsem stihla posbírat všechny šišky. Sice na mě v cíli musel počkat, protože mi to trvalo přeci jenom déle, ale byl skvělý.  Byla to opravdu švanda a moc jsme si to užili. Takže jsme narvali všechny skvělé ceny do auta a jeli domů. Už se těším na příští rok.

6.8.2011

Dnes jsme vyrazili s Archiem a Bethynkou na zkoušky do Lysé nad Labem. Vedro bylo příšerný, ale parkury postavil Zdeněk opravdu moc pěkné a hezky běhavé (žádné samé okolo), takže jsme si je opravdu užili. Bethynka jednu zkoušku vyhrála. Byl to čistý běh a druhý nejrychlejší čas (jenom 0,1 s za tím prvním). Druhá zkouška byl disk, ale spokojenost. Archie měl dneska tunelový den a pokaždé skončil v některém tunelu (bohužel mimo pořadí), ale to nic nemění na tom, že to byly prima běhy a užili jsme si to.

1.8.2011

Včera jsme si zajeli na zkoušky do Modřan. Počasí teda za moc nestálo, ale alespoň se podařilo Archiemu splnit zkoušku. Výsledky: Bethy - 2x disk. Archie jedno 1.místo a 1x disk.

18.7.2011

Ahoj všichni, protože panička prohlásila, že naše chování odmítá komentovat, tak jsme přiložili pacicčky k dílu a napsali zprávu sami. Ale od začátku. Včera odpoledne k nám přijeli na návštěvu budoucí páníčkové z Laviny, teta Miluška a teta Irča. Pustili nás z výběhu, abychom ukázali, jaká jsme šikovná štěňátka. Běhání po kladině a tunelem nám panička zatrhla, že prý je horko a dozadu nepůjdeme, tak jsme alespoň předvedli několik krátkých sprintů se vzorným přivoláním na piškotek.

Protože se zdálo, že to má velký úspěch, tak jsme se do toho opravdu položili a v rychlém sledu předvedli několik amoků, boj ve vysoké trávě, zkoušku zahradnických vloh (no co, rododendrony to přežily) a kurz potápění v kbelících různé velikosti v libovolném pořadí. Také se podařilo několik perfektních zákusů do živého a zdálo se, že majitelům příslušných končetin se to také moc líbí, protože u toho radostně výskali a dále jsme prokázali své estetické cítění úpravou střihu některého ne úplně dokonalého oblečení. Bohužel závěrené číslo - svléknutí tety Milušky za šatů se nepovedlo (byly moc pevné a my na to měli málo času). Strejda Jarda se projevil jako lakomec a odmítl nám půjčit svůj foťák, tak nemůžeme ani přiložit žádnou fotodokumentaci. A protože nás všechny ty ukázky hodně zmohly, následovalo mazlení, drbání bříška a cpaní se piškotkama, což taky nebylo k zahození. Vcelku si myslíme, že návštěva se opravdu vydařila a mohla by jezdit častěji.

16.7.2011

Tak konečně jsme se dostali po delší době znovu na závody. Musím říct, že to za moc nestálo, bylo příšerný vedro, parkury samé okolo, psi líní, no prostě nic moc. Jinak výsledky Archie 1xdisk, 1x5.místo (skočená zóna). Bethynka 1x3.místo (skočená zóna) a 1x disk. Snad to bude příště lepší. Jediné, co mne opravdu potěšilo, že se na nás přišel podívat CABI - štěňátko z loňska. Vyrostl z něho nádherný veselý pejsek, tak to jsem měla opravdu velikou radost.

4.6.2011

Dneska jsme vyrazili už tradičně na závody do Třeště, kam jezdíme od nás z Kutné Hory moc rádi. Je tu krásné prostředí, milí lidé, skvělá organizace, no prostě to nemá chybu. Parkury byly krásně běhavé, takže jsme si užívali. A výsledky - Bethynka s jednou chybou 2. ve zkoušce, Eliška také 2. ve zkoušce a Abbynka vyhrála Jumping i zkoušku. Výsledky i videa jako vždy.

28.5.2011

Dneska jsme vyrazili s holkama na závody do obce Dolní Přím. Netušila jsem, co nás čeká, protože závody tam měli poprvé. Ale bylo to příjemné překvapení. Moc pěkný cvičák, spousta místa na venčení, prima kantýna a snaha pořadatelů o hladký průběh závodů to všechno dohromady dalo velmi příjemně strávený den. Holky mě zase moc potěšily. Bethynka v jumpingu jedna shozená skočka a 6.místo, zkouška disk a Agility (a vůbec ne jednoduché) čistě a 1.místo, takže supeeeeeeer. Abbynka jumping čistě a 2.místo, zkouška disk a Agility (po tom co jsem jí tam vyrobila jedno odmítnutí) 3.místo. A ještě Bethynka součet LA1 1.místo a Abbyka součet LA2+LA3 2.místo.

26.5.2011

Protože se štěňátka narodila už v pátek, Amynka se vzorně starala a Ivan to jistil, mohli jsme si užít krásné závody Czech Open ve Skochovicích. Nádherné počasí, zajímavé parkury a hodně kamarádů, prostě to nemělo chybičku. Navíc holky -  Abbynka i Bethynka se probojovali do finále. S Bethnykou jsem sice jedno místo ve finálovém parkuru podcenila a samozřejmě disk, jinak to byl ale moc hezký běh bez další chyby. Abbynka shodila jednu laťku a skončila celkově na 3.místě. Takže paráda. V sobotu s holkama vyrazím na závody k Hradci, už se těšíme.

14.5.2011

Dneska se nám opravdu úžasně dařilo. Byli jsme na závodech Calibra speciál v Třebíči. Jako vždycky perfektní organizace, výborný terén a dneska i moc pěkné parkury, které jsme si opravdu užili. První se běželo Agility. Bez chyby doběhli pouze 2 psi - 1. Bethynka a ta ještě v nejrychlejším čase ze všech a 2. Archie, takže lepší už to nemohlo být. Ve zkoušce Bethynka disk, Archie 2 chyby. Nakonec byl Jumping. Tam měla Bethy odmítnutí ve slalomu. Byl za tunelem a když se vyřítila ven, už to nestihla dobrzdit. A Archie jedna shozená tyčka. Takže 4. a 5. místo. V celkovém součtu Bethynka 1. a Archie 2.

Eliška také běhala pěkně a celkově se umístila v kategorii small na 3.místě a ve Fousatém poháru (jen knírači) byla 2. Bohužel nemáme žádné video, nebylo kdo by točil.

Už se těšíme na příští týden na Czech Open - tedy pokud se zrovna Amynka nerozhodne, že bude rodit. Tak nám držte palce.

9.8.2011

O víkendu proběhl další ročník dvou závodů -  v sobotu Top Cup a v neděli Kennel Cup. Moc jsme si je užili. Počasí bylo nádherné, parkury sice těžké, ale zábavné. Také mám od tohoto víkendu zařazený nový povel pro agility - OKOLO TUNEL - a kupodivu psi si z toho nic nedělali. Abbynka jako vždycky běhala skvěle, skoro všechno dobíhala bez chyby, všude se kvalifikovala, takže běhala pořád a fakt si to užívala. Archie taky jako vždycky nedoběhl nic, takže se nikam nekvalifikoval a moc toho nenaběhal. A z Bethynky mám taky velikou radost. Přestává řešit a začíná opravdu zrychlovat, neskáče zóny a nabíhá slalomy, takže paráda.

V sobotu pojedeme do Třebíče na Fousatý pohár (i s tetou Eliškou), tak už se těšíme.

1.5.2011

Dneska jsme zase vyrazili do Jičína. Jezdím tam ráda, je to opravdu příjemné místo a závody jsou tam taky fajn. Počasí navzdory předpovědím bylo luxusní, parkury moc pěkné, tak jsme si to opravdu užili. Archie se snad konečně umoudřil a začal se chovat normálně (doufejme, že mu to vydrží) -  v jumpingu 1 chyba 11.místo, zkouška disk (moje vina, strčila jsem do něj a zbourali jsme překážku), agility 2.místo. Abbynka taky prima -  jumping 1 odmítnutí a 13.místo, zkoušku vyhrála a jumping 1 chyba a 7.místo. Největší radost mi ale udělal Bethynka, nic neřeší a běhá skvěle -  jumping 2 chyby a 15.místo, zkouška výborně 2. a agility disk, protože panička je blb, ale ona mi to určitě odpustí. Hlavně zkouška mi udělala velkou radost, protože 1.místo Bethynky sestra - Baby s Janou Schnabelovou - čistý běh a Bethynka na 2.místě s jednou chybou a nejrychlejším časem.  Takže opravdu super agiltní den a už se těšíme na sobotu do Skochovic. Výsledky a videa u každého na stránce.

26.4.2011

Včera jsme vyrazili na dvojzkoušky do Mělníka. Počasí proti předpovědi docela ušlo a pršet začalo až těsně před koncem. Výsledky vcelku neradostné, až na Bethynku, která byla skvělá a dělá mi velikou radost. Archie 2xDisk, Eliška 2xDisk. Bethynka v první zkoušce V2 a ve druhé by to určitě bylo podobné, kdybych dávala včas povely. Ale když dám povel kam má jít, až když se vyřítí z tunelu, tak to fakt není její chyba. Takže už se těším v neděli do Jičína. Jede Abbynka, Archie a Bethynka, tak si to opravdu hodlám užít. A snad budou zase nějaká videa.

17.4.2011

tak je za námi 2.ročník Kutnohorského groše. Myslím, že dopadl úplně skvěle, vyšlo počasí, parkury byly úžasné a snad všichni spokojení. Také to byl Bethynky první závod a udělala mi velikou radost. Sice byla 3x disk, ale běhala moc pěkně a opravdu se snažila. Chybička se prostě vloudí, ale to nevadí, příště to bude určitě lepší. Abbynka byla taky moc šikovná, ve zkoušce byla 2. a jumping vyhrála. Archie také konečně něco zaběhl a skončilv jumpingu na druhém místě. Eliška byla také ve zkoušce druhá a šlo jí to fajn. Takže konec dobrý, všechno dobré a vzhůru na další závody.

10.4.2011

Včera jsme byli na zkouškách v Kyjích. Abbynka si splnila 3.A3 na obhajobu a Archie jak je v poslední době jeho zvykem 2x disk.

23.3.2011

Tak a je to zase tady. Včera jsme byli s Amynkou za ženichem a povedlo se, takža snad tu budou s námi za dva měsíce něajcí malinký Spotíkové (ženich se totiž jmenuje Better Faster od Zlatonosné říčky a říká se mu Spotík a je to moc šikovný a veselý pejsek.) a Amynky. Takže pokud si chcete zamluvit štěňátko, tak stačí napsat nebo zavolat. Budeme se na Vás těšit

20.3.2011

Včera jsme byli na závodech v Hradci a docela jsme si to užili. Abbynka byla šikulka jako vždycky a Archie taky jako vždycky úplně mimo, teda kromě prvního běhu, který dal čistě, pak už vklouzl do zaběhnutých kolejí a další běhy disk.

19.2.2011

Dneska jsem udělala nové video, jak Bethynka už sbíhá zóny  248  a dělá  slalom   248  , je to šikulka

13.2.2011

Včera jsme vyrazili s Archiekem a Abbynkou na dvouzkoušky do Svojetic. Byl z toho 4x veselý disk a zase jsme jeli domů.

Dneska jsem udělala pár filmečků z tréninku s Bethynkou, tak se můžete podívat  248 248 248 248

10.2.2011

Dneska jsme byli s Bethynkou na RTG kyčlí a loktů. Máme skvělou zprávu, oboje je čisté a za 0,0.

30.1.2011

Tak v pátek zkoušky Řitka – Eliška jako obvykle čistě, ale 4.místo, Amynka již trochu řiditelnější, takže jedna na VD+1 disk, Archie 2x Disk. Těžké věci lehce levou zadní, disk vždy 3 překážky před koncem, kde už vlastně nebyl problém.

Včera závody v Hradci Králové. Jela jenom Abbynka a Archie, konkurence veliká, celkem 56 largů. Abbynka byla jako vždy skvělá, jumping 3.místo, zkouška 1.místo, agility disk . Archie Jumping i zkouška disk, agility čistě 9.místo.

27.1.2011

Bethynka pilně trénuje sbíhané zóny a slalom-uličku. Konečně to po roce usilovné práce začíná vypadat opravdu dobře. Zóny jsou tak na 90%, ještě občas něco skočí, ale úplně minimálně a slalom už bude taky pomalu hotový se všemi možnými i nemožnými náběhy. Takže z ní mám opravdu velikou radost a už se těším na závodění. Zítra jedeme s ostatními na zkoušky, tak napíšu.

22.1.2011

Zdravím všechny v Novém roce a přeju spoustu veselých a krásných zážitků s Vašimi pejsky.

My jsme zahájili Nový závodní rok na zkouškách v Řitce. Moc mě potěšila Abbynka. Má platnou A3 kartu od 15.1. a hned má 2 zkoušky splněny. První vyhrála a ve druhé byla druhá. Takže super. Amynka celou zimu netrénovala, takže jak se dalo čekat bylo to stylem magor na parkuru a 2x disk. Elišku mi pravděpodobně někdo přes zimu vyměnil. První běh jsem ještě stihla uřídit, ale při druhém jsem jí ani nemohla udržet na startu a pak vyrazila jako střela na parkur bez ohledu na pořadí překážek, dokonce si šla ještě podruhé udělat slalom (jednou jí to zřejmě přišlo jako nedostatečné). Takhle už jsem se dlouho nezasmála, byla strašně srandovní, takže druhá zkouška disk. Budeme pokračovat příští týden, takže zatím ahoj.

21.11.2010

Včera jsme si užili skvělý závod. Jeli jsme na Top Cup do Svojetic a opravdu to nemělo chybičku. Super povrch, super parkury, no prostě paráda. Kdo nebyl tak může jenom litovat. Archie, Abbynka a Eliška se probojovali do finále, kde jsem Abbynku vesele diskla,  ale Archie a Eliška skončili na 3.místě, takže skvělý výsledek. Pak se taky běžel jumping, který stavěl Tonda Grygar a ten byl opravdu výživný. To že ho Abbynka dala čistě a Archie s jednou chybou považuju asi za největší včerejší úspěch. Výsledky a videa jako vždy u jednotlivých psů.

7.11.2010

Tak jsme si užili poslední letošní závody na trávě. Zúčastnili jsme se závodů Pragil v Měchenicích. Kupodivu jsme měli štěstí i s počasím. V sobotu bylo pěkně a teplo a začalo pršet skoro až na konci a v neděli to bylo taky v pohodě, pršet začalo hned po skončení závodu. Abbynka běhala moc hezky, jednu zkoušku vyhrála a v té druhé skončila druhá, takže se probojovala do finále. Tam jsme se vesele diskli, samozřejmě mojí vinou. A velikou radost jsem měla z Elišky. Po hárání začala zase běhat, kvalifikovala se do finále a z něj potom do úžšího finále, kde byli poslední 3 psi. Běžela bez chybičky, ale časově jsme nestačili a skončila na 3.místě, ale i tak je to úžasný výsledek.

Takže teď už nás čeká halová sezóna, ale tam těch závodů moc nebude, takže přes zimu hlavně trénink.

11.10.2010

Včera jsme u nás v Kutné Hoře pořádali 1.ročník Emilova dvojskoku (což jsou dvojzkoušky a pokud někdo neví kdo je Emil, tak je to prosím veselý žabák). Počasí už ani nemohlo být lepší, prostě nádhera, dále naše skvělá kantýna byla snad ještě lepší než na jaře (možná proto, že tentokrát naší chlapské posádce polní kuchyně  velela Vendulka a dělala to úžasně). Skauti nám pomáhali s parkuren a prostě všichni dělali co mohli, aby se všechno vydařilo. Hlavně chci poděkovat těm, kteří přišli pomoct a sami nezávodí, takže jenom makali. Prostě se všechno vydařilo absolutně skvěle.

Moji hafani se tentokrát opravdu skoro všichni hodně zasnažili. Svůj den si tentokrát vybrala Amynka. Zato Archie 1 zkoušku vyhrál, v druhé disk, celkově 3.místo, Abbynka v obou zkouškách 2.místo (vždycky čůza  jumpla jednu zónu), celkově první a Eliška jednou 2., jednou 5. a celkově také první. No prostě paráda.

Takže až se z toho všichni vzpamatujeme, začneme se připravovat na jaro na 2.ročník Kutnohorského groše, aby se nám také tak vydařil, čímž také všehchny srdečně zvu.

20.9.2010

V sobotu jsme byli na našich oblíbených závodech Třešti. Vyrazili jsme jako velká výprava Já s Abby, Amy a Eliškou, Klára s Agisem a Žížalkou, Hanka se Scottym a se Sidem, Míša s Duffym, druhá Míša s Alfem a Kamila s Jennynkou. No prostě byla nás halda. Počasí bylo nádherné, parkury běhavé, hafani veselí, prostě nemělo to chybu. Výsledky se taky moc povedly. Co běh, to byl někdo z ná na bedně a součet kategorie large vypadal následovně : 1.- Já s Abbynkou, 2. – Hanka se Scottym, 3. – Klára s Agýskem. No prostě to nemělo chybu. Eliška taky běhala s chutí, takže jsem měla opravdu velikou radost. Videa a výsledky jako vždycky.

6.9.2010

Včera jsme byli na moc prima závodech v Mělníku. Počasí skvělé, parkury běhací, jídlo výborné a ceny netradiční, prostě fakt super. Měla jsem sebou Abby,Amy,Archieho a Elišku. Všechny holky běhaly skvěle, ale Archie v poslední době nějak stávkuje. Zaběhl pěkně první jumping a pak už to nestálo za nic. Abby tradičně bezva, Amynka taky moc pěkně a Eliška konečně trochu běhala a nespala na parkuru. Takže holky za jedna, kluci za čtyři. Výsledky na jednotlivých stránkách. A už se těšíme za 14 dní do Třešti.

29.8.2010

Teď o víkendu jsme měli návštěvu z Moravy. Přijela Zuzka Chrenščová s klukama Andym a Arrym – to jsou kluci po Terrym. trénovali jsme agility a hodně povídali. Prostě moc prima víkend. Taky mám první video z tréninku s Bethynkou.

22.8.2010

Včera jsme byli na moc prima závodech v Jičíně. Bylo sice dost horko, ale rozhodně se běhalo skvěle na super parkurech od Veroniky Vostré. Všechny byly krásně běhavé a psi i lidi (teda chvilkama to bylo o plíce) si je moc užili. Ceny i kantýna taky bezva, takže celkové hodnocení na jedničku. Už se těším na příští rok.  Taky jsem viděla jedno naše štěňátko – Carinku. Je to moc pěkná a veselá holčička (stálo mi to málem pár chybějících zubů a ukousnutý nos a ucho), takže je vidět, že se má opravdu skvěle. A v rychlosti výsledky. Naše mamina Abbynka mi udělala radost. Vyhrála jumpig i zkoušku. V agility nedala náběh do slalomu (zrovna se nad něčím zamyslela a přehlédla ho) a skočila zónu na kladině. Takže skvělý výsledek. Amynka sice jumping i zkoušku disk, ale poprvé to bylo na konci a podruhé hned na začátku, jinak celý parkur běžela čistě a moc hezky. Agility doběhla bez chyby. Takže jsem byla taky moc spokojená. I muži mají své dny, což dokázal včera Archie a úspěšně se 3x disknul a to jsem občas přemýšlela, jestli na dráze neusne. Vypadal, že se na to chystá.

16.8.2010

Tento víkend jsme se zúčastnili flyballových závodů Happy míček v Litoměřicích. Jeli jsme s Amynkou a Abbynkou jako výpomoc pro Rebely. Amynka v Rebelech 1 v 1.divizi a Abbynka v Rebelech 2 v divizi 2. Moc jsme si to užili a  že to tedy zase byl adrenalin. Počasí docela vyšlo, bylo sice dost horko, ale alespoň nepršelo. Nakonec v 1.divizi jsme skončili na 4.místě, ale opravdu jenom o fousek a 2.divizi jsme dokonce po infarktovém finále vyhráli. Takže moc děkujeme Rebelům, za prima víkend a zase někdy příště. Letos nás čekají ještě jedny flyballové závody a to v září v Liberci a tím bude sezona končit a můžeme se těšit na příští rok.

8.8.2010

Dnes jsme vyrazili na naše letošní druhé flyballové závody do Brna a už jsme se na ně moc těšili. Počasí vyšlo skvěle, hafani běhali úžasně, prostě to nemělo chybu. Největší radost jsem měla z našeho nového startovacího psa – Linzie (australský ovčák Hanky Bínové). Běhala naprosto skvěle, nesnažila se sežrat psi na vedlejší dráze (jako minule) a Darthík si dokonce střihnul čas 4,6.  Abby,Amy,Angee a Archie běhali s radostí a jako vždy spolehlivě, takže se nám podařilo zaběhnout i rekord družstva 18,72s.  Já myslím, že jsme si to všichni (lidi i psi) moc užili a už se těšíme na další závody v záři do Liberce

21.6.2010

Omlouvám se, ale v poslední době vůbec nezvládám dopisovat novinky, tak snad jen tu poslední. O víkendu proběhly v Kyjích 2.kvalifikační závody. Co k tomu říci, počasí luxusní, parkury super, i když se na rozdíl od těch prvních kvalifikaček hodně dobíhalo, tak jsme oba dva dny skončili ve tři hodiny, což bylo úplně skvělé. Krásně jsme si zaběhali a některé běhy se nám opravdu moc povedly a od zisku bodu nás s Archiem dělila několikrát jen jedna skočená zóna, ale to neva, hlavně že jsme si to užili. Eliška se taky rozhodla běhat a dokonce se jí povedl v neděli získat bod. Takže moc povedený víkend, užili jsme si to a jen aby takových bylo co nejvíce. Za 14 dní už se budou stěhovat štěňátka do nových domovů, tak zase začneme trénovat s Abbynkou a už se těším až vyrazíme na závody.

13.5.2010

Nějak teď nestíhám doplňovat informace, spousta závodů, do toho štěňátkam prostě fofr. Takže jen v rychlosti. Chlumecké dvojzkoušky, tam mi udělal radost Archie, obě vyhrál, v té první sice se shozenou tyčkou, ale druhá byla čistá, takže na obhajobu, Eliška a Amy bída s nouzí.

Tenhle víkend naše oblíbené závody v Třešti, Archie vyhrál zkoušku a tak máme pro letošek obhájeno, Amyna střádavě oblačno, Elišce se v tom vedru v sobotu moc nechtělo, ale v neděli jsem z ní měla opravdu radost, běhala moc hezky a dokonce byla v součtu všech běhů za oba dny na 2.místě, takže skvělý výsledek.

23.5.2010

Závody v Lysé nad Labem byly moc prima i počasí až na dvě zahřmění a čtyři kapky se opravdu vydařilo. Eliška doběhla všechny běhy čistě. Jen ta rychlost nám ještě chybí, ale vím, jak umí být rychlá, takže to chce jen čas. V jumpingu byla 9. a v agility 5. z 29 smallů a ve zkoušce skončila 4. Amynka se už taky hodně zlepšila a dokonce dává pozor na to co má dělat a nevlítne do prvního tunelu, který vidí. Doběhla taky všechno, ale sem tam skočená zóna, nebo shozená laťka. Výsledky ani nevím, ale možná je časem zjistím. Archiemu se tentokrát moc nevedlo, byl nějaký rozhozený a dělal blbosti, tak doufám, že ho to do příštího týdne přejde. Videa jako vždycky.

9.5.2010

Máme za sebou naše první závody ve flyballu – Eagers´Cup s Kutnohorským družstvem Tsunami 1. Báječně jsme si to užili my i hafani, kteří byli na vrcholu blaha, že už zase můžou dělat hop hop ťap. Amynka běhala jako o život, Angee ani moc nekosila překážky, jak je jejím dobrým zvykem a její psovod Klára se propracovala se střídačkama v posledním rozběhu na 3xOK, no prostě super. Terry běhal jako za mlada, Archie to flákal tak na půl plynu a radost jsem měla z Dartha, který se oproti loňskému roku zlepšil minimálně o 1 vteřinu (zaběhl i za 4,8). Nás nováček Linzie na svém prvním závodě nerozdejchala psa na druhé dráze a běžela mu to vysvětlit, takže bum, srážka, hvězdičky a pacička nahoře. Ale naštěstí to dopadlo dobře a v neděli už ani nekulhala, takže je v pořádku a do dalších závodů s tím budeme muset něco udělat. Skončili jsem ve 2.divzi na 3. místě a základní rekord družstva jsme stanovili na 18,93s.

25.4.2010

Pořádali jsem u nás v Kutné Hoře naše první závody „Kutnohorský groš“. Všechno se vydařilo skvěle, počasí, časomíra fungovala, dokonce i holky přinutili software dodávat data, kuchyně ani nekomentuju, ta byla dokonalá a skauti jako pomocníci jsou k nezaplacení. Takže jsme si to všichni užili, výsledky dodám až tak zítra nebo pozítří, protože vůbec nemám přehled jak jsme se vlastně umisťovali (se 4 psama ani není divu). Jediné co vím jistě je, že Archie vyhrál součty a na to jsme opravdu pyšná a mám z něj velkou radost.

24.4.2010

Dneska jsme vyrazili s Eliškou do Mladé Boleslavi na klubovou výstavu kníračů a na bonitaci. Výstava se nám povedla na výbornou, takže jsme vzali jedním vrzem i bonitaci a jsme oficielně dospělí.

19.4.2010

Zlatá překážka Hradec Králové – krátce a stručně – super víkend. Nádherné počasí, nádherné parkury, prostě jsme si to užili. Hafani střídavé zatmění mozku, někdy perfektní, jindy mimo, ale souhrnně spokojenost. Nejvíc mě mrzí disk v posledním běhu s Eliškou, nebýt toho, tak by byla v součtech na 2.místě, takhle byla 7. Naopak největší radost, že Abbnka i Archie zvládli poslední zkoušku A3, která byla opravdu drsná. Všechny výsledky a videa jako vždycky . Příští týden máme závod u nás v Kutné Hoře, tak doufejme, že se povede stejně skvěle, jako tenhle v Hradci.

22.3.2010

Závody v Hradci Králové se moc povedly i počasí bylo fajn, parkury krásně na proběhnutí psů i psovodů, prostě prima. Výsledky sice nic moc, ale vcelku spokojenost.

13.3.2010

Dvouzkoušky v Budějovicích byly docela úspěšné. Abbynce se povedla jedna zkouška na obhajobu a Eliška byla zase skvělá, jednu zkoušku vyhrála a v jedné byla druhá, obě bez chyby.

28.2.2010

Proběhly závody v Hradci Králové a dokonce se vydařilo i počasí, oba dva dny svítilo sluníčko a bylo krásně teplo. Abbynka ještě pořád blbne (asi následek štěňat – prostě někam běží bez ohledu na to, co jí říkám), jen doufám, že se to brzy spraví. Archie běhá spolehlivě, tam by to chtělo ještě aby trochu přidal na rychlosti, ale to se snad taky upraví a Eliška byla zase skvělá. Vydržela oba dva dny a běhala spolehlivě, jen se diskla ve zkouškách a to ještě v té sobotní za to nemohla, poslala jsem jí jinam. Ale Agility i jumpingy zaběhla v sobotu i v neděli a v součtu za oba dva dny skončila na nádherném pátém místě. Vzhledem k tomu, že jsou to její druhé velké závody a závodí teprve měsíc, tak je to úžasný výsledek.

20.2.2010

Dnes jsme byli na dvouzkouškách v Řitce, rozhodčí Antonín Grygar. Eliška byla skvělá, zaběhla obě zkoušky čistě a obě vyhrála, takže už může klíďo přejít do A2, protože už máme jedničky splněné. Archie se taky moc snažil, jednu zkoušku vyhrál a ve druhé byl druhý, bohužel,  vždycky s chybou, ale to nevadí, nato, že ve trojkách teprve začíná je to skvělé a nějaká shozená tyčka nás nerozhází. Zato Abbyna to zase byl průšvih, nedává vůbec pozor a dělá si co chce. Doufám, že jí to brzy přejde, jinak ty trojky neobhájíme, kvůli štěňátkům na to máme opravdu málo času.

2.2.2010

Tak zkoušky se vůbec nepovedly. Eliška 2x disk – byla úplně mimo, Abbynka taky 2x disk – ta zase dělala blbosti, jedině Archie se snažil, poprvé běhal ve 3 a byl v první zkoušce 2. a ve druhé zkoušce 1., jenže nám to bylo houby platný, vždycky to bylo s chybou, ale jinak byl šikula. Tak snad teď v sobotu v Masečíně to bude lepší.

30.1.2010

Přidala jsem čerstvý filmeček Billíka a Bethynky s názvem štěňata v závějích. Zítra jedem s Eliškou, Abbynkou a Archiem na zkouška do Letňan, tak nám držte palce.

27.1.2010

Tak se mi konečně povedlo na stránky přidat návštěvní knihu. Pro mě jako počítačového trotla to byla teda fuška. Ale už to funguje, tak můžete směle psát.

23.1.2010

Dnes jsme vyrazili na závody do Hradce. Zima teda byla pořádná, takže jsem večer už měla intenzivní pocit, že rampouchovatím. Hafani ale v autě měli krásné teplíčko, protože jsme jim koupili nezávislé topení a já jsem jim to upřímně  záviděla. Ale k výsledkům, Abbynce s Amynkou se moc nedařilo, zato Eliška mi udělala velkou radost. Jumping zaběhla bez chyby i když byla na prvních závodech, v neznámém prostředí s trochu jinými překážkami, tak se to projevilo jen pomalejším během, byla o moc opatrnější. Zkouška už byla mnohem lepší i když to pořád nebylo úplně to co umí, byla jsem moc spokojená – zaběhla bez chyby a byla druhá. V agility se diskla, ten tunel byl přeci jen moc velké lákadlo, funguje na ní jako magnet.

1.1.2010

Tak první letošní závody jsou šťastně za námi a opravdu jsme si to užili. Byly to dvojzkoušky v Březiněvsi, pískala Jitka Novotná a parkury byly opravdu moc pěkné, ne lehké, ale krásně běhavé i technické zároveň, no prostě paráda.  Abbynce se moc nevedlo (samozřejmě mojí vinou, jako skoro vždy), jeden disk a jedno 5.místo. Ale Archie mi udělal velkou radost. Oba parkury zaběhl čistě, v prvním skončil na 5.místě a v druhém na 2.místě, čímž splnil i podmínky postupu do LA3. Už teď se těšíme na další závody do Hradce a na zkoušky do Letňan oboje koncem ledna.

13.12.2009

Takže včera byl poslední letošní závod a my si ho užili. Měla jsem sebou Amynku (která protože má své dny, tak se tvářila, že vidí překážky poprvé v životě a byla 3x disk) a Abbynku, který jela na první závody po štěňátkách a udělala mi velkou radost. Běhala krásně, v jumpingu byla 4. A v agility mylím asi 6., když jsem jí tam chudince vyrobila jednu chybu. Přerazila jsem se o áčko, tak se šla podívat co tam vyvádím, zkouška disk, ale taky mojí vinou, trať mě nesedla a byla jsem strašně nejistá a ona to vycítila, takže to bylo v háji. Ale v součtu skončila taky 4, celkem asi z 45 hafanů, takže mamina paráda. Přeju všem kamarádům krásné Vánoce a mnohem lepší příští rok a uvidíme se po Novém roce buď v Březiněvsi vražedně 1.1. večer, nebo potom 24.1. v Hradci. Tak zatím pa pa.

27.11.2009

Tak dneska se odstěhoval Benny do Ústí na d Labem a Bree do Teplic, zítra se stěhuje Bellinka do Brna a kdy přijedou pro Billíka to ještě nevím,  ale určitě co nejdřív. Takže už nám zbývá jenom Bastíček a Babynka. Ta byla tak napůl zamluvená, ale nepotvrdili to, takže je zase volná.

26.11.2009

Dneska jsem vzala štěnda na zahradu a podařilo se mi udělat nové video, můžete se podívat zde

16.11.2009

Je spousta novinek okolo štěňátek, tak se můžete podívat, jak vypadají, co dělají, kam se které stěhuje, více zde

11.10.2009

Dnes proběhl v Mělníku poslední flyballový závod sezóny. Počasí sice nic moc, ale jinak super závody. Vzala jsem Amynku a Angee a zaběhaly jsme si zase s Lavinou. Dokonce se nám odpoledne povedl skvělý čas: ve složení: Zef, Bonnie, Coudy a Amy   17,88s.

Už se těším na závody příští rok, to už bysme měli běhat s novým družstvem z Kutné Hory.

10.1.02009

Dvouzkoušky v Masečíně. Jela jsem a Amynkou a Archiekem. Archie 2x disk, ale Amynka 1.zkoušku vyhrála a v druhé byla myslím 5., v součtu to vyšlo na celkové 1.místo, takže super. Výsledky a videa jako vždy.

6.10.2009

Dneska se Abbynce narodilo 7 krásných štěňátek - 4 holčičky a 3 kluci. Byli to docela pěkní mackové, jejich váhy jsem dala na stánku štěňátka B (dostanete se přes odchovy). Jinak jsem udělala nějaké fotečky a malé video, které budu průběžně aktualizovat, jak porostou. Zatím jsou to černobílé kuličky, které pořádně vřískají, když se jim bere gáblík (Abbynka se taky musí někdy vyvenčit).

13.9.2009

Včera byly moc fajn závody v Třešti. Vzala jsem sebou všechny bordery (teda mimo Abbynky, která je ťehule) a pořádně jsme si zaběhali a užili si to. Amynka s Terrym  výsledky nic moc, ale Archie se začíná zase vracet zpátky a byl fakt dobrej. Vyhrál zkoušku, Agility a v Jumpingu shodil 2 skočky, takže součet nakonec na 2.místo. Ale bylo to opravdu veselé a živé, takže velká spokojenost.  Angee se s Klárou taky začínají zlepšovat. Sice první dva běhy obešla překážku, ale ty další dva už doběhla a docela hezky. Vůbec jsme byli úspěšná Kutnohorská výprava. Klára s Agisem 1 zkoušku vyhrála a v druhé byla myslím třetí a v Agility asi 5., takže skvělý. A dokonce Scottík s Hankou doběhl všechny 4 běhy a obě zkoušky splnil na výborně. No prostě byla to skvělá sobota.

7.9.2009

Včera jsem se s holkama – Amy a Angee (toho času jako výpomoc družstvu LAVINA ) zůčastnila 6. Mistrovství ČR ve flyballu v Mladé Boleslavi. Počasí bylo skvělé, nálada výtečná, takže to opravdu byla radost. Kluci (tedy Coudy a Zef dopoledne kapánek střečkovali a rozhodli se běhat kolem překážek, ale odpoledne už bylo všechno pořádku a jelo se naplno. Dopoledne jsme sice zaběhli až 3.nejlepší čas, ale odpoledne jsme si bez ztráty kytičky vyběhali mistrovský titul. Všichni naši hafani do toho dali vše a běhali jak o život a bylo to znát.

31.8.2009

Eliška získala na Mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi titul CAJC a dneska jsme byli na sonu s Abbynkou a jsou tam minimálně 4 štěnda.

15.8.2009

Dneska proběhly závody v Soběslavi a byl tam i závod pro začátečníky, kam jsem přihlásila Elišku. V agility byla 3 (i když ta mávnutá zóna na áčku byla neprávem – jinak by byla první) a v jumpingu doběhla první. Jinak Archie a Amy byli samý disk.

9.8.2009

Včera proběhlo v Lounech Mistrovství ČR kníračů. Elišku jsem přihlásila do kategorie baby nad 12 měsíců, ve které vyhrála. Amynka a Archie v normálním závodě byli taky moc šikovní a závody jsme si opravdu užili.

25.7.2009

Závod v Jaroměři, počasí na střídačku, výkony taky. Výsledky jako vždy.

19.7.2009

Purina ProPlan Cup  Mladá boleslav. Prima 2denní závody, i když tedy v sobotu bylo příšerně a celý den lilo a lilo, v neděli už pak bylo moc hezky. Měla jsem sebou Amynku a Archieho.  Moc jsme si to užili, výsledky jsou na jejich stánce. Ráda bych zmínila zvlášť jeden a to že Archie skončil v součtech za oba dva dny na super 2.místě. A byla ještě jedna premiéra a to že Angee běžela poprvé na závodech s Klárou a musím říct, že v neděli to bylo už docela pěkné a dokonce jumping doběhli jen s jednou chybičkou a zkoušku se 2 chybami.

6.7.2009

Závody v Březiněvsi. Eliška byla v závodě pro začátečníky. První běh byl disk, protože ten pravý tunel byl rozhodně zajímavější, než ten levý, ale pak už běžela moc hezky a druhý běh taky zvládla skvěle. Terry tentokrát nezaběhl nic a Amynka byla v agility 15 ze 46. Videa jako vždycky.

4.7.2009

Závody v Jihlavě, kde byli tentokrát Terry a Amynka. Docela se to povedlo, Terry doběhl všechny 3 běhy, je pravda, že jumping a zkouška nic moc, ale agility se mu povedlo, shodil jen jednu tyčku a byl 10. Ze 40. A Amynka se v prvním běhu (jumping) diskla, ale zkoušku doběhla bez chyby na 4. místě z 22 a agility také bez chyby na 4.místě ze 40. Takže ta mě opravdu moc potěšila.

30.6.2009

Tak už má Eliška za sebou i první flyballový turnaj. Zatím jen pro začátečníky a ve dvojicích, ale příští rok už bude určitě běhat v družstvu. Ve dvojici běhala s Jonáškem (jack russel teriér) a šlo jim to skvěle. Dopoledne se časem probojovali do první divize, kde skončili na 5.místě. Vzhledem k tomu, že v družstvech před nimi byly borderky, tak to ani lepší být nemohlo. Video je u Elišky. Abbynka si taky zaběhala a to s Lavinou a skončili na 2.místě. Amynka se proběhla s Pendolínem a moc si to užila.

Ještě jsem přidala fotečky z Mistrovství borderek.

20.6.2009

Eliška má za sebou své první agilitní závody (zatím samozřejmě v začátečnících). Byla skvělá a vyhrála, agility měla bez chyby a jumping s jednou shozenou tyčkou. Videa budou u Elišky na stránce, jen z toho prvního je jen půlka.

14.6.2009

Právě proběhlo Mistrovství republiky v agility Border kolií stejně lako loni, na Rozkoši u České Skalice. Je tu opravdu nádherné prostředí a závody stejně jako minulý rok byly skvělé a my si je užili. Výsledky jen tak v rychlosti co stojí za zmínku. Archiekovi a Terrymu mu tentokrát opravdu moc nešlo a skoro nic nedoběhli, ne že by to neuměli, ale prostě asi nebyli ve své kůži. Radost mi dělala Abbynka, ta se opravdu snažila a taky jí to šlo. V sobotu zaběhla oba speciální Jumping i agility bez chybičky a skončila v nich 10. a 11. A kdyby se udělal součet, tak by byla 3 a to z 208 borderek (no to je přeci paráda).  Z 50 startujících družstev jsme byli po sobotě na 7 místě, ale v neděli měl bohužel Archie disk, tak z toho nakonec nic nebylo. V neděli Abbynka se umístila v Tachyon Trophy na 9.místě čistým během a další čistý běh měla v dumpingu družstev. Jediné 2 disky za oba dny se nám povedli samozřejmě jak jinak v obou finále a v obou případech jednu překážku před cílem, takže tak trochu k vzteku, protože jinak ty běhy se moc povedly. Na všechny běhy, co se běžely se můžete podívat u Abbynky na stránce.

24.5.2009

Tak máme za sebou další závod, tentokrát dvoudenní Czech Open. Musím říct že to byl skvělý závod v krásném prostředí a za nádherného počasí, no prostě paráda. Kapánek náročný to sice bylo, páč jsem sebou měla 4 hafany, takže 4 psi krát 4 běhy, no děs. Ale parkury byly taky super, takže se to dalo. Tentokrát není žádné video, takže jen telegraficky co si pamatuju. V sobotu se běžel 2x jumping a 2x agility, v neděli potom pro všechny ještě jeden jumping a agility a pak se běželo finále jumpinku a agility. Abbynka byla opravdu skvělá, v sobotu udělala za celý den jen jednu chybu a byla 1xdruhá, 2x třetí a 1x osmá, Archie byl jednou 7., jednou 13, jednou 15 a jeden disk. Terry byl 2x do 20 místa, jednou nějak přes 30 a jeden disk a Angee velmi podobně. Ta mě taky moc potěšila 2 běhy doběhla jen s jednou chybou. To všechno z 48 largů. V neděli do finále jumpingu se probojovali Abby, Terry a Archie – výsledek Abby disk (jediný za celé dva dny) Terry disk a Archie 11 místo (1 chyba). Ve finále agility byla jen Abbynka a běžela fakt nádherně ve skvělém čase, jen schodila první tyčku, takže nakonec 6.místo. Takže to je pro dnešek všechno a už se těším na příští rok.

9.5.2009

Včera proběhl v Měchenicích Kennel Cup. Počasí bylo skvělé a parkury běhavé (uffff). Pochopila jsem, že víc jak 3 psi na závody už je naprosto vražedné a pro příště se tomu rozhodně vyhnu. Jinak to bylo moc fajn. Abbynka byla 2 v jumpingu a ve zkouškách LA2 byl Archie první a Terry druhý. Oba bez chyby. Takže spokojenost velká.

2.5.2009

Dneska byl 3x jumping v Jihlavě. Teda fakt jsme si to užili, parkury byly hodně běhavé, takže psi si to opravdu užívali, zatímco psovodi byli po doběhu mnohdy na pokraji kolapsu. Ale bylo to moc prima i počasí se vydařilo. Výsledky jsme měli tak zhruba poloviční, ale byla jsem spokojená, Videa jako vždycky.

26.4.2009

Tak klubovka je taky za námi. Eliška se moc hezky předvedla a byla opravdu skvělá. S Janou jim to jde opravdu výborně. V prvním kole dostali všichni v kruhu výbornou bez titulu a pořadí, s odůvodněním, že ještě nejsou hotoví (což je ve třídě mladých opravdu velmi překvapující). V druhém kole jsme dostali známku V2. Rovnou jsme sfoukli i svod dorostu s čistým kódem. Takže všechno proběhlo hladce. Další výstavu plánujeme až v červenci a v srpnu v Mladé Boleslavi. A tuhle sobotu 2.5. jedeme na závody do Jihlavy, tak držte palečky.

17.4.2009

V sobotu 11.4. byla Eliška na své první výstavě (Krajská-Mladá Boleslav). Byla šikulka a ulovila V1 Vítěz Mladé Boleslavi. Příští týden tj. 25.4. jedeme na klubovou výstavu, tak uvidíme, jak se bude dařit tam.

4.4.2009

Dneska byly závody v Hradci Králové, běžel se 3x jumping, takže pohodička. Vedro bylo příšerný ale jinak jsme si to užili. Velkou radost mi udělal Archie, doběhl 2x bez chyby a 1x s 1 chybou a v součtech se umístil na 3. místě. Abbynka 2x bez chyby a jednou disk. Amynka 1x 2 chyby a 2x disk a Terrýsek 1x 2chyby a 2x disk. Takže toho bylo opravdu dost. Domů jsme dorazili úplně vyřízený v půl devátý večer.

Teď pojedeme v sobotu s Eliškou na její první výstavu a v pondělí na závody do Třebíče, tak zatím pa pa.

28.3.2009

Dneska byly dvouzkoušky v Kyjích, Abbynka jeden disk a jednou bez chyby první, Archie jednou disk a jednou bez chyby třetí. Takže prima a už se těšíme na příští sobotu do Hradce na 3x jumping. Bude švanda.

8.3.2009

Ahoj, tak jsme zase konečně vyrazily na závody a zase do Třebíče. A rozhodně jsme si to užili. Abbynka vyhrála Open a součty, ve zkoušce byla 3, Archie byl v Open 3 a Terry v jumpingu  7. Jo a ještě jsme byli s Abbynkou v sobotu v Masečíně na zkouškách a konečně se nám povedla první bez chyby na obhajobu.

16.2.2009

Ahoj všichni, jen chci říct, že pro letošní rok nebudeme s Terrym dělat IPO, ani nebudeme závodit za sdružení Hop Trop ve flyballu. Dáme si jeden rok pauzu a budeme jen běhat agility a možná se zúčastníme s naším novým družstvem v Kutné Hoře nějakého závodu ve flyballu. Tak to jsou asi ty nejdůležitější novinky a nejbližší závod agility budou 8.3. v Třebíči (to už snad nebude taková sněhová kalamita).

25.1.2009

Včera jsme si užili letos již druhé závody, tentokrát v Třebíči. Terry zvládnul svou třetí zkoušku na výborně a byl 4 ze 16 a dokonce v agility byl 11 ze 41, dělal mi opravdu radost. Archiemu to taky šlo bezva. V agility byl 3, ve zkoušce 4 a v jumpingu 13. Jen Abbynka včera opravdu neměla moc dobrý den, ale to se příště určitě spraví. Výsledky a videa na jednotlivých stránkách jako vždy. Dokonce i Terrýsek má svoje první videa z agility.

8.1.2009

Přidala jsem fotečky Elišky a Matýska, jsou na stránce foto.

5.1.2009

Tak ahoj v Novém roce.  Máme za sebou první závody v Lounech, tentokrát jsme byli oba dny, takže výsledků je spousta. Ty nejdůležitější: Amynka udělal první zkoušku na výborně, Archie první čistou dvojkovou zkoušku-2.místo a jumping na 5.místě z 39, takže bodík na republiku. No a Abbynka zkoušku-3.místo, jumping 6.+7.místo a agility 10.místo, takže 3 bodíky na republiku, už jich má holka 5, tak to snad zvládneme. Videa jako vždy.

14.12.2008

Jen informace, přidala jsem video k Matějovi a Elišce, tak se můžete juknout.

29.11.2008

Dnes jsme vyrazili na závody do Třebíče. Vzala jsem sebou Abbynku, Archieho , Terryho  a Elišku na čumendu. Výsledky nestály  téměř za hovor, jedině Terry zaběhl zkoušku na výborně a byl druhý. Jinak Abbynka neměla vůbec den, samý disk, ale Archie si viditělně zvyká na halu a poslední běh už byl velmi pěkný. Takže letos je to vše a další závody budou až 3.ledna v Lounech, tak se budeme těšit. Zatím ahoj  a krásné Vánoce a veselý Nový rok přeju všem. Užijte si to a příští rok se určitě uvidíme.

16.11.2008

Tak a máme za sebou závody v Letňanech. Byly to moc prima dva závodní dny a užili jsme si to. A pozor, byly to Terryho první agilitní závody.  Trénuje agility teprve něco málo přes měsíc, ale je opravdu šikulka. Složil zkoušku na výborně a dokonce jako vítěz své kategorie postoupil do finále (hihihi, to byl teda šok). Archiemu to teda opravdu nešlo, poněvadž byl naprosto vyvedený z míry, poprvé v hale to mu teda fakt neudělalo dobře. A Abbynka byla jako vždycky moc šikovná a kdybych jí to nekazila, tak to mohlo být mnohem lepší (ale 2 body do kvalifikace jsem ulovili s přehledem. V sobotu byla 4. v agility a v neděli 3. v Jumpingu.

28.10.2008

Dneska jsme byli na závodech v Kyjích. Abbynce to dnes opravdu nešlo a oba běhy se diskla, ale Archie byl šikulka, zkoušku zvládl na výborně a jumping doběhl bez chyby, videa jsou u Archieka na stránce. Další hlášení v sobotu, to jedeme do Masečína.

12.10.2008

Tak a je to tady, včera proběhl poslední flyballový závod sezóny v Českých Budějovicích. Byla pohodička, počasí nádherný (i když ráno ta cesta v mlze byla příšerná), psi běhali skvěle, prostě jsme si to užili.  Hop Trop Dreams závody vyhráli  a také pro letošní rok celý seriál Purina Pro Plan Capu a Hop Trop Sprinters byli čtvrtí a v poháru obsadili třetí místo. Prostě skvělé výsledky. Hlavně moje štěnda mi letos dělali velkou radost a skvěle se do družstev začlenili. Podrobné výsledky budou na stránkách www.flyball.cz. Teď bude flyballová přestávka až do jara a my se můžeme věnovat naplno agility. Začala jsem dělat agility i s Terrym a vypadá to, že ho to moc baví (hlavně tunely se mu líbí).

Další zprávička bude po závodech v Kyjích 28.10.2008 a taky doufám nějaké video. Tak zatím a mějte se.

27.9.2008

Dneska jsme vyrazili na závody do Kyjí. Pro Archieho to byla premiéra v kategorii LA2 a docela jsem to zvládli. Výsledky u Archieho a Abbynky i s filmečkama.

14.9.2008

Ahoj, tak již 5. Mistrovství republiky ve flyballu je za námi. Zúčastnilo se ho rekodní počet družstev a to 17 (1.divize 8, 2.divize 5 a 3.divize 4). Takže to fakt byl náročný program na celý den. Začali jsme už v 6 hodin ráno stavbou drah a domů jsem dorazila v půl deváté večer úplně vyřízená. Ale jako vždycky to stálo za to. Závody byly napínavé a nálada výborná až do konce.

Naše družstvo Hop Trop Dreams ve složení Abby (já), Angee (Míša Bakrlíková), Terry (Lucie Bakrlíková), Attila (Alena Králová), Neo (Petra Chalupníčková) a Jackie (Kateřina Meierová) vyhrálo titul Mistra ČR a vyrovnalo český rekord 18,19s.

A Družstvo Hop Trop Sprinters ve složení Ninja (Zdeněk Korint), Amy (já), Baruška (Míša Bakrlíková) Dasty (Lenka Jašková) Archie (já) a Fleur (Míla Vrbová) si vyběhalo neuvěřitelné 3.místo. Takže i výsledek pro mé hafíky byl fakt skvělý. Ještě nás čeká poslední závod v říjnu v Budějovicích a tím tato flyballová sezóna končí.

7.9.2008

Tak máme za sebou naše první Mistrovství republiky v agility. S Abbynkou jsme si stanovily vysoké cíle – doběhnout každý den alespoň jeden běh. Po vzájemné dohodě jsme usoudili, jak nám radil pud sebezáchovy, že by to měl být běh v družstvu. Začínali jsme jumpingem jednotlivců. Zdolali jsme celých 6 překážek, pak následoval disk. Abbynka se rozhodla, že dálka se jí nelíbí a vyměnila jí za překážku na pravoboku.  Pak bylo Agility družstev a to se nám fakt povedlo, měly jsem jen jednu chybu (mrcha zóna na áčku) a byly jsme z družstva nejlepší. K večeru se ještě běžel CACIAg. V optimistické náladě jsem ho zdolaly s 2 chybkami (jak jinak zase zóny, tentokrát obě) a doběhly jsme 20 z 54. Takže v sobotu jsme splnily nad plán. V neděli jsme začínaly jumpingem družstev a zase jsme běh zaběhly s jednou chybou, takže paráda. Poslední běh bylo Agility jednotlivců. Parkur byl tzv. čistící (teda fakt hustýýýýýýýý). Řekla jsem si, že zóny nezóny, tohle prostě doběhneme a světe div, my to fakt doběhly a byly jsme 35 ze 109.

Takže výsledek byl výrazně nad plán, z 5 běhů jsme doběhly 4 a to ne špatně, takže vzhůru do trénování zón a příští rok se těšíme.

26.8.2008

Jedna rychlá, ale důležitá zpráva, nechala jsem udělat Terrymu i Abbynce test DNA na CEA a oba jsou Normal, takže štěnda budou úplně v pohodě. Ještě dneska přidám na stránky stránečku naší nové kníračí holky Elišky, i když k nám dorazí až v neděli, ale už teď se můžete podívat, jaká je to krasavice.

24.8.2008

Dneska jsme si byli s Abby, Amy a Archiem jen tak v pohodě zatrénovat a fajn jsme se proběhli. Videa jsem jim dala na stránky. A ještě jedna velká novina – příští týden nám přibude nový člen naší psí rodiny - a to malá kníračka Eliška. To bude veselo.

10.8.2008

Tak dneska je spousta novinek, za prvé Archie a Amy byly dneska na bonitaci a jsou oba chovní. Za druhé bylo v Brně Mistrovství republiky Border kolií a naše družstvo Hop Trop Dreams vyhrálo a dokonce se nám podařil zaběhnout nový český rekord,  který má teď hodnotu 18,19s.  Amynka běhala v družstvu Hop Trop Sprinters a ti skončili celkově na 4.místě z 8 startujících družstev.

Takže dneska byl opravdu velmi úspěšný den.

27.7.2008

Dneska proběhly dvouzkoušky v Březiněvsi. Až na to úmorné vedro to bylo moc fajn. Dneska jsem sebou vzala Amynku, aby taky získávala nějaké zkušenosti a udělala mi opravdu radost, doběhla obě zkoušky, sice s dvěma chybami, ale bez disku.

Abbynka jako vždycky byla skvělá, obě zkoušky s jednou skočenou zónou, což je škoda. Musím s tím rozhodně něco udělat. Jinak jsme se báječně proběhly. Videa jako vždycky.

21.7.2008

Ještě jedna důležitá zpráva, plánujeme u Abbynky v zimě štěňátka, takže kdo máte zájem, nastává zamlouvací období.

21.7.2008

Tento víkend jsme byly s Abbynkou na závodech v Mladé Boleslavi a opravdu se nám dařilo, až na zkoušky to jsme se diskly oba dva dny. V sobotu Abbynka vyhrála agility v konkurenci 42 psům, jumpink byl disk, jenom proto, že panička byla zase jako obvykle trotl a poslala jí někam jinam. V neděli to bylo lepší, v agility jsme byly na 2.místě a v jumpinku 3. Což je paráda a všechny běhy byly bez chyby. Jde nám to spolu docela dobře a kdybych jí to nekazila, tak by to bylo ještě lepší.

15.7.2008

Už jsem připravila novou stránku s fotkami z Mistrovství Evropy ve flyballu v Mladé Boleslavi. Je to na stránce Foto. Jsou zase jako vždy od Tomáše Seemanna a jako vždy stojí za to.

13.7.2008

Tak jsme včera vyrazily na první trojkové zkoušky. Byla jsem zvědavá, jestli to budeme schopné zvládnout. O Abbynku jsem obavy neměla, ta je skvělá, ale já jsem trdlo a občas se na parkuru ztrácím. Ale dopadlo to dost dobře. Jeden běh jsme vyhrály a ve druhém jsme byly na 4.místě. Sice zkoušku bez chyby nemám, páč tam malá chybka byla, ale důležité je, že jsme se nediskly a měla jsem z těch běhů dobrý pocit. Prostě jsme si to užily. Příští týden vyrážíme na závody do Boleslavi, tak uvidíme.

7.7.2008

Ahoj všichni, tak jubilejní 10. Mistrovství Evropy ve flyballu máme zdárně za sebou. Bylo to úžasný a bylo toho hodně. Berle by se docela hodily a hlas se mi snad časem vrátí ( na vtipy typu ¨¨hele, neřvi na m쨨 odpovídám už pouze pohrdavými pohledy). Nebudu se dlouze rozepisovat, protože až se Míla s Dianou vzpamatují, určitě spáchají nějakou reportáž, která bude pravděpodobně na stránkách www.hoptropprague.wz.cz  a už se těším na fotečky od Tomáše (ty budou určitě hned jak se zhruba tak po týdnu spánku probere k životu) na stránkách www.borderky.cz  Celkové výsledky budou k dispozici na www.flyball.cz

Jen v rychlosti, jak dopadli moji hafani. Abbynka bohužel neběhala, protože si 4 dny před Mistrovstvím vzpomněla, že bude hárat, takže nám mohla doma tak akorát držet drápky a určitě to dělala poctivě, protože výsledky byly skvělé.

Terry, Angee a Archie běhali v družstvu Hop Trop Dreams ve 2. divizi a vybojovali 2.místo, což je fakt úžasné a to finále prohráli s Belgičany až po tuhém boji 2:3.

Amynka byla v družstvu Hop Trop Sprinters ve 4.divizi a tam skončili na 3.místě, což je taky skvělý.

Hlavně mám radost z Amynky a Archieho, pro které to byl první turnaj a osvědčili se skvěle. Všechno zvládli a běhali naprosto spolehlivě.

23.6.2008

Včera proběhl další ročník závodu „Sladkých nadějí“ v Letňanech. Byl to opravdus velmi vydařený závod s řadou překvapivých výsledků a tak je to myslím správný, protože teprve pak je to ta pravá zábava a adrenalin. Opravdu jsme si to užili i když jako vždycky vedro bylo opravdu vražedný  a délka turnaje byla taky rekordní. Sraz byl v 7 hodin ráno a končili jsme v půl deváté večer. Přijela jsem domů ve 22 hod  naprosto vyřízená. Výsledky najdete na stránkách Hop trop www.hoptropprague.wz.cz a fotečky samozřejmě u Tomáše na www.borderky.cz

Jenom krátce výsledky mých hafanů: Dreamsové skončili v 1.divizi na 3.místě. Archie a Amy běhali v závodě dvojic, Archie s Neem /Petra Chalupníčková) a Amy s Lexíkem (Dan Bakrklík).  V tomto případě se finále 1.divize neběželo, protože nastala situace, kdy se do finále probojovali právě tyhle dvě dvojice a to teda fakt nevím, jak bych to udělala (padaly různé návrhy na rozpůlení ať už vertikální nebo horizontální, ale ty jsem striktně odmítla), takže jsem to vyřešili spravedlivě, vyhrála dvojice Archie-Neo, protože zaběhli nejrychlejší čas, Amynka s Lexíkem byli druzí.

Teď nás čeká o víkendu soustředění a pak už Mistrovství Evropy, tak držte palečky.

15.6.2008

Dneska jsme vyrazili se proběhnout na závody do Třešti. Musím říct, že tam bylo fakt nádherně, nejen počasí, ale i místo je krásný a bylo tam moc příjemně. Výsledky taky dopadly nad očekávání dobře. Abbynka vyhrála agility i jumping a ve zkoušce byla třetí (ale také na výborně) a Archie byl v gility druhý a  ve zkoušce taky druhý, v jumpingu byl disk. Takže fakt skvělý, videa jako obvykle.

6.6.2008

Omlouvám se, že aktualizuji až dneska, když Mistrovství borderek proběhlo už minulý víkend, ale prostě nestíhám. A víkend to byl opravdu náročný, zvlášť pro cvoka, který vyrazil se třemi psy a netušil co ho čeká. Nejen že jsem neustále běhala, chodila pro psy a zase je odváděla, takže jsem velmi brzy ztratila přehled co vlastně běžím a s kým, ale bylo taky příšerný vedro. Alespoň se psi mohli vykoupat v Rozkoši a já byla každou volnou chvilku pod sprchou (teda moc jich nebylo, myslím tak asi 6). Výsledky nebyly žádné oslňující, jen s Archiem jsme vyhráli v sobotu Jumping pro mladé psy a v neděli to vypadalo, že doběhneme taky bez chyby a celkově vyhrajeme kategorii mladých, až do doby, než jsem ho 4 překážky před koncem poslala na jinou skočku. To se prostě může stát jen mě a měla jsem na sebe hrozný vztek. Chudák Archie, takovou nemožnou paničku. Filmeček mám jen jeden, nebylo kdo by točil, takže je na stránce videa pod názvem  borderky 2008 a je to úplně úvodní parkur, kde běželi v pořadí Amy, Archie, Abby.

25.5.2008

O víkendu jsme si užili závody na Kladně. Bylo to moc fajn, počasí bylo skvělý, parkury zajímavý a dobře se běhaly, pejskové se snažili, takže co víc si přát.  Abbynka v něděli vyhrála zkoušku a Archie byl 3., takže taky bezva. Videa jsou k dispozici.

18.5.2008

Zrovna jsem se vrátila totálně zmrzlá a mokrá ze zkoušek v Pardubicích.  Počasí na nic a moje výkony, ktomu se ani nebudu vyjadřovat (zabloudit 3 překážky před koncem, co k tomu dodat, chudák Archie). Abbynka v jedné zkoušce 3 chyby, ale druhou zaběhla jako jediná bez chyby a i v nejlepším čase, tak tu jsme vyhráli (alespoň něco při té bídě). Video téhle zkoušky je u Abbynky na stránce.

8.5.2008

Dneska mě dělal Archie opravdu velkou radost. Na Kennel Cupu vyhrál zkoušku a i agility ve finále chovatelských stanic zaběhl bez chyby.

1.5.2008

Včera jsme byli na závodech v Nymburku, vzala jsem Abbynku a Archieho. Výsledek nebyl nijak oslnivý ale úplně ostuda taky ne, jen kdybych si pamatovala ten parkur, hned by to bylo lepší. Video jsou u Abbynky a Archiho.

19.4.2008

Zrovna jsem se vrátila ze závodů v Českých Budějovicích. Bylo to fajn, ale dlouhý. Dorazila jsem teď a to je 9 hodin. Poprvé byli taky na závodech Amynka a Archie. Udělali mi opravdu radost. Amynka vyhrála začátečníky a Archie byl 5, páč lump jeden mi tam skočil zónu. Zato zkouška se mu povedla, měl jí bez chyby a byl 3. Jinak jsme to měli samej disk, ale i tak jsem moc spokojená. Na jednotlivý stránky ani nic dávat nebudu, nemám ani žádné video, tak snad příště.

6.4.2008

Ahojky, tak jsme dorazili z výběráku v Roudnici hodně mokrý a hodně zmrzlý, ale jinak docela spokojený. Zvládli jsme to s Terrym docela slušně (umí to i lépe) ale i tak spokojenost. Body byly  86, 85, 90 (celkem 261). Tak doufám že nás to kvalifikuje na Mistrovství republiky. Tam se doufám trochu polepšíme.

23.3.2008

Ahoj, tak se nám dneska s Abbynkou podařila ulovit třetí zkoušku a můžeme do dvojek. To bude teprve maso a legrace. Video jako vždy

1.3.2008

Dneska jsme byli na dalších závodech v Třebíči. I když zkouška se nepovedla, závody byly fajn. Videa zase u Abbynky.

                                                                                           2.2.2008

Tak máme úspěšně za sebou druhou zkoušku a byly jsme třetí. Video je zase u Abbynky.

19.1.2008

Ahoj, tak jsme se zrovna vrátily z našeho druhého agiliťáckého závodu. Zaznamenaly jsem pokrok, diskly jsme se jen jednou a to ve zkoušce. Agility jsme zaběhly s dvěma chybami a jumping s vypětím všech sil bez chyby. Ale málem jsem se tam ztratila, byla to pěkná kroucenina. Videa jsou u Abbynky.

6.1.2008

Uf uf, tak už to máme za sebou. Naše první agiliťácký závody. Bylo to moc fajn a Abbynka byla moc moc šikovná. Ale od začátku. První se běžel Jumping. Tam jsem udělali jednu chybu na slalomu a pak jí nevyšel odraz na dálku a kapánek jí pobořila, tak nás diskli, ale jinak to zaběhla moc pěkně. Agility tam jsem se diskla zase já, protože blbec jsem opravila špatně slalom, jinak jsme to zase zaběhli moc pěkně. Naší první zkoušku jsme zvládli bez chyby a na 3. místě.Takže jsem maximálně spokojená a když to porovnám s ostaními psy ve 2 i 3, tak jsme se fakt v Jumpingu a Agility neměli za co stydět. A co mě překvapilo ze všeho nejvíc, že jsem se ani jednou neztratila. Videa jsou u Abbynky na stránce, tak se můžete juknout.

3.1.2008

Nazdárek všichni v Novém roce, doufám že Vánoce a Nový rok jste přežili ve zdraví a že to tak taky zůstane celý  dlouhý rok.

Jako první aktualitku Vám nabízím fotečky Terryho štěňátek na adrese  www.gandenmonge.wz.cz

   Podívejte se, jsou fakt sladký.

Teď budou akorát k odběru, takže jestli máte někdo zájem, tak se ozvěte. Jo a v sobotu máme s Abbynkou ty první agiliťácký závody, Tak nám držte palce. Když najdu někoho kdo by mi to natočil tak, tak to pro pobavení šoupnu na stránky a sranda to bude, to mi můžete věřit. Chudák Abbynka že má paničku takový dřevo. Tak pa pa,

23.10.2007

Tak se mi konečně povedlo doplnit všechny letošní výsledky. Doufám, že příští rok to buddu stíhal lépe. Horká novinka (asi 14 dní) je, že jsme udělali s Terrym zkoušku IPO3 na 274b. (98.85.91) a tak se chystáme zase příští rok na výběráky. Snad to bude lepší než letos.

Další novinka – Terry má dalších 5 miminek 3 kluky bluemerláky, 1 čenobílého a 1 holčičku bluemerlačku, takže jestli máte zájem, tak brnkněte, nebo emailujte.

Letos už asi nic nového nebude, ale hned po Novém roce se chystám s Abbynkou na závody agility (naše první), tak nám držte palce, ať to zvládneme.

Tak čau a krásný Vánoce a Nový rok Vám všem přeje Jitka, Terry, Angee, Abby, Amy a Archie.

9.9.2007

Ahoj, dneska jsem stihla přidat na stránky pár fotek štěňátek – Ally, Amy, Archie a Alexe.

10.8.2007

Dneska jsem přidala na stránky 2 videa. Do filmů část Terryho stopy a k Archiemu taky jak poctivě čuchá.

6.8.2007

Tak máme za sebou další závod ve flyballu – otevřené mistrovství republiky Border kolií. Bylo přihlášeno 7 družstev, takže to nevyšlo na 2 divize. Tím pádem jsme dopoledne běhali speed trial (to znamená na nejrychlejší čas) a podle toho jsme byli nasazeni do odpoledních vyřazovacích bojů. Čas se nám opravdu povedl skvělý. 18,43s, což je jenom 13 setin za českým rekordem a i odpoledne se nám dařilo a závody jsme vyhráli. Ale v tom vedru to fakt nebylo jednoduchý. Kvůli počasí i kvůli zlepšující se konkurenci.

Taky jsem byla s Abby na bonitaci, kterou jsme zdárně prošli a chovnost máme. Bonitační kód je pouze K1,Q1.

30.7.2007

Ahoj a všem se omlouvám, že vůbec nestíhám aktualizovat. Tak jenom v rychlosti. Včera byl závod ve frisbee ve Stromovce. Přihlášených hafanů byla spousta, tak se to pěkně protáhlo. Výsledky ještě nevím, protože jsem musela odjet před koncem, ale opíšu je ze stránek od Jakuba, jen co tam budou. Jen jsem stihla stáhnout malé video. Je ve filmech, tak se můžete juknout, jak to Terrymu šlo.

11.6.2007

Tak skončil náš vůbec první závod ve frisbee. Když mi před týdnem přišly os Jakuba Štýbra talíře, vrhla jsem se na trénink s vědomím, že týden není nic moc, ale že mám šikovné hafany a výbuch to snad nebude a když ano, tak na to máme nárok. Psi to začalo úžasně bavit a mě vlastně taky. Takže jsme  vyrazili na závody. V sobotu byly dvě discipliny a v neděli taky dvě. Víc by se toho stejně nezvládlo a vedro bylo vražedné. Přihlášeno v naší třídě bylo 27 psů, takže konkurence veliká. 

Byla jsem mile překvapena, jak nám to šlo. Tedy nám moc ne, spíš psům, já bych potřebovala vyměnit ruce. Talíře mi lítaly kam je napadlo. Ale i tak jsem se umístily na hezkých místech. V sobotu v disciplině TimeTrial byl Terry 4, Angee 15, Abby 24 a  v disciplině Quadruped Angee 5-6., Abby 13, Terry 15. V neděli disciplina DogDartbee Angee 9-10, Abby 12-13, Terry 20-22 a v disciplině Super MiniDistance Terry 13, Angee 15, Abby 17-19. Takže jak můžete vidět, žádný výbuch to nebyl a všichni jsem si to úžasně užili. Byly to moc pěkně závody a už se těším na další, které budou 29.7. ve Stromovce.

7,5.2007

Tento víkend proběhl první letošní turnaj ve flyballu Eagers´cup. Poprvé pořádaný jako dvoudenní, protože přihlášeno bylo 18 družstev a v jednom dni by to bylo o nervy. Naše družstvo Hop Trop Dreams bylo v 1.divizi společně se dvěma belgickými družstvy a německými Ball Amazonen. Podle vstupních časů měli být Belgičané jasnými favority, ale jak se ukázalo, bylo to naprosto vyrovnané a šlo jen o trochu toho štěstíčka. První den to moc nešlo, protože jsme rovnali Jackie a Abby, které se asi před 14 dny trochu srazily na tréninku a měly kapku problém, ale druhý den už to bylo super a dokonce jsem zaběhli nový český rekord 18,31 s. V divizi jsem nakonec skončili třetí, ale bylo to o chlup.

30.4.2007

Tak máme za sebou 2. výběrový závod IPO3 v Třinci. Zase se nám to moc nepovedlo, tentokrát stopa byla slušná, ale nevyšly obrany. Při přepadu při útěku se něco spřihodilo. Nevím co, ale Terry vykvikl a pak už to šlo bídně. Doplácali jsem to teda za 61 bodů. Naštěstí to nezanechalo žádné následky, protože v neděli jsem si šla na toho samého figuranta zatrénovat a byl úplně v pohodě. Myslím, že jsem zaplatili nováčkovskou daň, ale příští rok to snad bude lepší. Poslušnost jsme měli druhou nejlepší, jenom o 1 bod za první.

15.4.2007

Ahoj všichni, hlavně flyballáci, na stránku MIMINKA jsem dala malé video, jak jde štěňátkům flyball, takže pokud by se Vám to líbilo, Amynka a Andýsek jsou ještě k mání.

8.4.2007

Ahoj, tak jsme tady zase v novém roce a po prvních závodech. Zrovna jsme absolvovali s Terrym výběrový závod podle IPO3 FCI, bohužel s nevalným výsledkem. Včera ráno jsme šli na stopy. Ideální podmínky i terén. Prostě to bylo tak lehký, že to Terry flákal tak dlouho, až ho rozhodčí odpískal, Takže stopy celých 31 bodů. Ježíš já měla vztek a myslela jsem že ho roztrhnu jak hada. Naštěstí neroztrhla, protože odpoledne se skutečně ukázal. Poslušnost měl skvělou, třetí nejlepší za 95 bodů a měl u diváku velký úspěch. Na obrany se šla většina podívat, protože je zajímalo, jak takovej skřet bude zadržovat figuranta. Opět se zadařilo, zákusy byly naplno s velkou razancí. Bohužel jak se to borderám občas stává, při přepadu ze zadního doprovodu zapomněl zavřít zobák a utrh se. Ale hned do toho šel znovu. Dokonce i rozhodčímu to bylo líto a říkal, že je to škoda, protože by jinak měl 93 bodů, takhle to vyšlo na 89. Ale i to je pěkný a 11 nejlepší výsledek. Zato kontrolák, to byla bomba, rána jak z děla a velký potlesk od diváků. Takže ve výsledku zklamání, protože by byl určitě v první desítce, ale tou poslušností a obranama si to trochu vyžehlil. Nicméně ho stejně od zítra čeká čuchací intenzivka. Bude čuchat až se z něj bude kouřit, aby si to náhodou na tom druhém výběráku v Třinci nechtěl zopakovat. Takže nám držte 28.4. všechny palce co máte a zatím ahoj

29.10.2006

Dneska jsme byli na zkouškách v Sezemicích. Abbynka dělala stopařskou FPr1 a i přes velký vítr a déšť jí zvládla na 74 bodů (bez předmětu). Terry byl na SchH2 a fakt mě moc potěšil. Dosáhl na skvělé body 98,97,91 a výsledná známka byla výborně.  Myslím, že jsme pro letošek skončili. Máme toho všichni dost. Já, a myslím že i psi.

15.10.2006

Dneska jsme složili zatím nejtěžší zkoušku IPO-FH. Byla to síla. Ve dvou dnech  dvě tak těžké stopy. Včera to bylo opravdu super, dneska o něco horší. Měli jsme tak trochu smůlu, protože asi 10 minut před tím, než jsme šli čuchat, nám přes stopu přeběhlo stádo srnek. Terryho to kapku rozhodilo, ale nakonec to dobře dopadlo, což je nejdůležitější a já jsem naprosto spokojená. Hodnocení stop bylo v sobotu 88b. a v neděli 80b. Takže nás čekají příští rok výběrové závody nejen podle IPO3, ale i stopařské. To teda bude fofr.

4.10.2006

Tak se štěňátka narodili. Poučena lékařem a několika kamarádkami včetně odborné literatury již týden poctivě měřím Angee teplotu, protože před porodem jde prý teplota zhruba o 1 stupeň dolů. Je pravda, že měla ráno o tři desetiny teplotu nižší, ale tvářila se že je v pohodě a byl to taky teprve 58. den, takže jsem vesele odfrčela do práce s tím že od zítřka mám dovolenou a hezky si jí pohlídám, protože všechny získané znalosti přece musím uplatnit a v zásadě toho vím o porodu víc než Angee, takže jí budu moci poradit, kdyby jako nevěděla co má dělat.

Když jsem se vrátila asi v půl čtvrté domů, jako vždycky jsem šla pustit pesáky aby se vyvenčili. Když jsem přišla k Angee do pokoje, kde už čtrnáct dní bydlí, myslela jsem že to se mnou sekne. Angee si hověla v posteli a když jsem zaostřila, viděla jsem tam nějaké hemžení. Při bližším pohledu se hemžení rozdělilo na pět žížalek. Sice jsem se jí snažila vysvětlit, že to teda ne, že na mě měla počkat, ale už se stalo. Řekla bych, že mi to udělala naschvál, protože věděla, že mám od zítra dovolenou a říkala si, že rodit a ještě mě uklidňovat už by na ní bylo moc a nějakou tu výčitku že snese.

Takže na světě byly tři kluci černobílý, jeden blue merlák a hnědá holčička. Asi za hodinu a půl k nim přibyla ještě jedna černobílá slečna a alespoň u ní už jsem byla, sice jako pozorovatel, protože jsem usoudila, že když jich zvládla pět sama, že bude asi lepší, když se jí do toho nebudu motat, ale i tak jsem si to užila. Sakra, první štěňata a já to takhle prošvihnu.

Všichni cucají jako zběsilí a vypadají krásně, takže nám držte palce, ať je i dál všechno v pohodě.

11.9.2006

Včera proběhl již 3.ročník Mistrovství ČR ve flyballu. Tentokrát bylo přihlášeno 6 družstev, takže to bylo mnohem zajímavější.

Bohužel „Chlumecké lavině“ onemocněli psíci, takže zbyli poze 3 a běhali jen exhibičně (což byla velká škoda), tekže souboj o 1.místo se zúžil na boj mezi Hop Trop Dreams a Hop Trop Prague. To ale stálo za to. Bylo to naprosto vyrovnané. První dva rozběhy vyhráli Prágové, Takže my jsme museli odběhnout navíc jeden rozběh, abychom se probojovali do finále. A pak to začalo. První finále jsme vyhráli, takže obě družstva měla jednu prohru a muselo se běžet finále druhé. To byly nervy, Nejdřív jsem zaspala já a prohrávali jsme 0:1, pak jsme dvakrát vyhráli, hned nato Prágové srovnali na 2:2 a byl tu poslední běh, nervy na cucky a diváci napnutý jak struny.

Naštěstí jsme neudělali žádnou chybičku a Abbynka to doběhla do vítězného konce. Prostě - byl to zážitek a kdo tam byl určitě nelitoval. Ještě složení našeho družstva Hop Trop Dreams: Terry (Lucie Planá), Atilla (Alena Králová), Jackie (Katka Meierová),

Abby (já), Tim (Petra Chalupníčková), nabíječ Dan Bakrlík a neběhající kapitán Míša Bakrlíková.

5.9.2006

V neděli proběhl již 4.ročník Giessenského flyballového poháru a stejně jako loni jsme tam neohroženě vyrazili i  když s pěkně zmixovanou sestavou.  Čtyři psi z Dreamsů a dva z Prágů. Takže sestava byla: Fessy, Jim (Prágové), Terry, Abby, Jackie a Tim (Dreamsové).  Nebudu se rozepisovat, protože úžasnou reportáž napsala již Míla Vrbová a můžete si ji přečíst zde.

Báječné fotečky jako obvykle na  http://www.borderky.cz/

27.8.2006

Včera proběhl v Trmicích poslední ze čtyř závodů „Purina Dog Chow Cupu 2006. Přihlášena byla tentokrát pouze 4 družstva: Hop Trop Dreams (to jsme my), Hop Trop Prág, Hop Trop Sprinters a Lavina (domácí). Naše družstvo Dreamsů bylo ochuzeno o Báru a Angee, které, doufejme, čekají momentálně miminka, takže to bylo velmi těžké, protože Prágové byly v plné sestavě. Bylo nás jen 5 pejsků, z toho ještě Abby (moje) úplný začátečník, ještě nemá vůbec natrénované střídačky, takže běhala téměř bez rozeběhu a z krátké vzdálenosti. Přesto se projevila jako velký talent. I s tímto znevýhodněním byla schopna zaběhnout za 4,26s., což je úžasné a myslím že hlavně díky ní jsme byli schopni vyhrát i tento poslední závod. Jinak tradičně všichni pejskové – naši i ostatní běhali úžasně a Prágové si dokonce zlepšili svůj rekord a poprvé se na závodech dostali pod 19 s. na 18,95 s., nakonec skončili jako druzí. Třetí byla Lavina a čtvrtí Sprinteři. Jak jsme již v Trmicích zvyklí, atmosféra i jídlo bylo absolutně báječné , takže jsme si to všichni užili.

Teď nás čeká ještě příští týden závod v Německém Giessenu a další týden Mistrovství republiky v Mladé Boleslavi, takže držte palečky

6.8.2006

Dnes proběhlo   Brně tradičně Mistrovství republiky Border kolíi ve flyballu. Tentokrát byla přihlášena pouze čtyři družstva, takže to šlo docela rychle. Ani jedno Hop Tropí družstvo nebylo kompletní. Prágové měli zraněného Jima, Sprinterům hárala pudlice Babynka a nám se rozhárali Bára a Angee. Takže to byla opravdu sázka do loterie. Museli jsme nasadit do našeho družstva místo Angee Abbynku, což je další moje borderka. Je jí teprve 17 měsíců, ale držela se statečně. Nakonec jsme vyhráli, ale bez těch dvou spolehlivých holek to bude opravdu náročný.

25.7.2006

Ufff, ufff, ufff, tak jsme zase doma. Mistrovství Evropy ve flyballu je za námi. Bylo to úžasné, ale hezky popořádku.

Měli jsme odjet ve středu v 9 hod. z Jižního Města patrovým autobusem s klimatizací, videem atd. Když jsme ho viděli přijíždět na parkoviště, bylo jasné, že máme problém. Nejen, že nebyl patrový, což by zase tak nevadilo, ale byl malý a už na první pohled bylo patrné, že se tam se všemi věcmi neposkládáme. Nicméně jsme se o to odhodlaně  pokusili. Když jsme měli vevnitř tři čtvrtiny věcí, zjistil Zbyněk, že má prasklé čelní sklo a shnilou podlahu. To byl konec. Nikdo neměl chuť riskovat, že nás první policajt v Německu z autobusu vyžene a skončíme jako bezdomovci u pankejtu.

V duchu hesla „nic není nemožné“ jsme okamžitě začali žhavit mobily a otravovali každého, kdo by byť jen vzdáleně vypadal na to, že má nějaké spojení na dopravní firmu. Musím říct, že sehnat autobus během dvou hodin v době prázdnin je téměř nadlidský výkon. Nakonec se to podařilo přes Renču a Tamaru Kvěchovi, které zavařily telefon i internet, udělali možné i nemožné a my odjížděli ve středu ve 22 hod.

Do Blainville sur Orne jsem přijeli ve čtvrtek kolem 17 hod. Tábor jsme postavili opravdu bleskově. To obnášelo dva veliké stany, coby společenskou místnost, kam jsme okamžitě nastěhovali sudy s pivem a pípu a než jsme postavili stany na spaní, bylo pivíčko vychlazené a jenom zasyčelo. Zbytek večera už proběhl v klidu a pohodě.

V pátek ráno jsme s pejskama vyrazili k moři, které bylo vzdálené asi 5 km. Byl to krásný zážitek. Všichni jsem si zaplavali ve vlnách kanálu La Manche a užívali si to. Psi plavali, běhali ve vlnách a lítali po pláži jako pominutí. Odpoledne jsme už jen odpočívali a připravovali se na závod.

Všechno vypuklo v sobotu v 9 hod. slavnostním zahájením s vlajkama, hymnama a nástupem na stadionu a pak se začalo závodit.

Moji dva hafušové TERRY a ANGEE běhají v družstvu Hop Trop Dreams, které bylo zařazeno do 2.divize. Když jsme se to dozvěděli, (což bylo asi 2 dny před odjezdem), málem jsme dostali infarkt, protože 1. a 2.divize jsou nejlepší evropská družstva a to jen belgická. Žádný jiný stát se tak vysoko nepropracoval. Bylo nám jasné, že odjíždíme jako outsideři a v podstatě máme minimální šanci udělat slušný výsledek. Asi to bylo dobře, protože tím pádem jsme nebyli v takovém stresu a mohli jsme jen překvapit. Stejně na tom byla i další naše družstva : Hop Trop Prague ve 3.divizi a Hop Trop Sprinters v divizi 6.

První den se běhal Round Robin (tzn. každý s každým). Jaké bylo naše překvapení, když naše družstvo, (dále jen Dreamsové) ve složení BÁRA-Míša Bakrlíková, TERRY-Lucie Planá, ANGEE-já,Jackie-Katka Meierová,Atilla-Alena Králová,Tim-Petra Chalupníčková a nabíječ Dan Bakrlík, vyhrálo dva rozběhy 3:1 a zbylé čtyři rozběhy remizovalo 2:2. V šoku jsme nebyli jen my, ale také belgičané, kteří najednou zjistili, že mají soupeře, se kterým budou mít velkou práci. Takže po první části jsme skončili na 2.místě se stejným počtem bodů jako 1., pouze o 1 setinu sekundy horším časem. Náš nejlepší čas byl 18,58s., (což byl v tu chvíli nový český rekord). Belgičané zaběhli čas 18,57 s. Nevěřili jsme vlastním očím. Naši pejskové ale běhali naprosto úžasně, na hranici svých možností a mám podezření, že někdy i za ni, a ostatní družstva marně vymýšlela sestavu, která by nás porazila., což jim pěkně zamotalo šišku a měli asi těžkou noc.

Hop Trop Prague (Prágové) a Hop Trop Sprinters (Sprinteři) sice po úvodní části skončili ve svých divizích jako 4.(Sprinteři) a 6.(Prágové), ale rozhodně nebyli horší než ostatní a měli jen trochu smůlu. Jinak byly boje vyrovnané.

V Neděli se běhala druhá část-Double Elimination, (tzn. na dvě prohry). Družstvo, které 2x prohraje je vyřazeno. V 1.rozběhu jsme si vybrali chyby nejspíš za oba dny najednou a prohráli jsme ho. Ve 2.rozběhu už to šlo zase výborně a vyhráli jsme ho 3:1. V rozběhu o postup do finále se nám trochu splašila Jackinka, takže jsme jí a Barušku vyměnili a v následujícím běhu jsme udělali nejnovější český rekord 18,50 s. Bohužel jsme byli o pár setinek sekundy pomalejší a tak jsme skončili na 3.místě. Rozhodně jsme ale nebyli smutní a zklamaní. Spíš naopak. Radost ze 3.místa byla veliká, protože, přiznejme si ti, takový úspěch nikdo nečekal. Sprinteři skončili ve své divizi 5. a pak už jsme jen fandili Prágům, kteří bojovali jako lvi ve 3.divizi a nakonec vybojovali 3.místo. My ostatní jsme tím přišli ještě o zbytky hlasivek a pak už jsme jen sípali. Mimo jiné se všechna naše družstva  utvořila svůj rekord.

Zvláštní uznání zaslouží všichni nabíječi: Dan Bakrlík (Dreamsové), Diana Vyskočilová (Prágové) a Zdeněk Korint (Sprinteři), kteří se o všechno vzorně starali a dělali vše, co bylo třeba, aby my jsme mohli v klidu běhat.

Další zvláštní uznání patří Míle Vrbové, které se podařilo nás za velkého úsilí a nemalé ztráty nervů vycepovat až k dnešním úžasným výsledkům.

V neposlední řadě Míše Bakrlíkové, která se starala o sponzory a jiné důležité věci, bez kterých by se nám ten výlet pěkně prodražil.

Prostě byla to nádhera a pořádná porce adrenalinu. Kdo si myslí, že flyball je nuda a podřadná psí disciplína (už jsem to taky slyšela), měl by to zažít.

Tomáši Seemannovi jsem dali týden maximááálně dva na zpracování foteček, které budou určitě úžasné jako ostatně vždy, takže pak budou k dispozici na  http://www.borderky.cz/ a stejnou šibeniční lhůtu dostala Diana Vyskočilová na zpracování podrobné reportáže, která bude k mání na  http://www.flyball.cz/.

14.7.2006

Tak se mi konečně podařilo nahrát filmečky ze zkoušek IPO3.

12.7.2006

Tak jsme se včera vrátili ze soustředění v Trmicích. Vzhledem k tomu, že jedeme příští týden na Mistrovství Evropy, běhali jsme jako o život. My i psi. V tom příšerném počasí to bylo peklo. Kupodivu to ale víc vadilo lidem než psům. Ti běhali úžasně. Angee dokonce zdolala rekord, který měl doteď Terry a zaběhla 3,95s. Doufejme, že jim to vydrží a Vy nám držte palce, budeme to potřebovat.

11.6.2006

Dneska udělal Terry zkoušku IPO3 na 262 bodů a příští rok vyrazíme na výběráky. Ale byly to nervy. Stopa se nám nepovedla a byla jenom na 75 bodů. V tu chvíli jsem byla na pokraji infarktu. Poslušnost ale byla super a obrany docela šly, takže to nakonec bodově vyšlo. Teď budeme v klídku trénovat a příští rok se uvidí.

Angee zvládla zkoušku FPr1, to je stopařská podle SchH/VPG. Sice jen tak tak, sle je to tam. Bylo to dost terénem u obou. Obilí jsem měla po kolena a psi tam nebyli téměř vidět. Takže šli s vysokým nosem a nestálo to za nic. Ale moje chyba, měla jsem to trénovat. Teď už určitě budu.

Až se mi podaří najít po stěhování kabel ke kameře, dám Terryho obranu i poslušnost ze zkoušek na stránky.

17.5.2006

V sobotu 16.5. proběhly letos první závody ve flyballu EAGERSCUP a to v Trmicích. Všechno vyšlo úplně parádně. Počasí bylo super, prostředí úžasný, konkurence velká a psi běhali jak o život. Přijela také zahraniční konkurence z Holandska a Německa. Podařilo se nám vyhrát 1.divizi ve složení Bára,Terry,Angee,Jackie,Larron,Tim. Nejlepší dosažený čas byl 18,95s. Už nám k rekordu, který je 18,70s. moc nezbývá. V tréninku jsme to zvládli, ale závody jsou přece jenom něco jiného. Už se těšíme na další závody, které budou 25.6. v Praze Letňanech.

8.1.2006

Včera bly u nás v Kácově závody ve výkonu. Šla jsem s Terrym podle IPO3 a s Angee podle ZM. Bylo to docela náročné, protože byla pěkná zima, ale jinak to bylo fajn. Terry vyhrál a Angee byla 3., takže mě oba moc potěšili.

25.10.2005

Tak jsme se včera vrátili ze závodů v německém Giessenu. Byl to příjemně strávený víkend. Moc hezky se o nás starali a závody jsme si pořádně užili. Prostě nádherný závěr sezóny. Naše družstvo Dreams Familly zvítězilo v 1.divizi. Všichni psi běhali přímo úžasně a dělali nám jenom radost. Poprvé s námi byli noví členové a to parsonka Jackie Katky Meierové a borderka Bonnie Stáni Balogové. Rozhodně dokázali, že do družstva patří a jde jim to báječně.

66.9.2005

Hurá, hurá, hurá!

Tak mám doma dva čerstvé mistry republiky, protože naše flyballové družstvo Dreams Familly ve složení Bára-Míša Bakrlíková, Terry a Angee-moji, Čita-Michal Jelínek, Larron-Martin Loyza a Tim-Petra Chalupníčková, zvítězilo v neděli 4.9.2005 na Mistrovství ČR. Byl to tuhý boj, protože konkurence se nám úspěšně rozrůstá a stále vylepšuje. Ještě se musím pochlubit, že Angee byla z našeho družstva nejrychlejší (tedy podle geniálního rozboru Míly Vrboví). Pod heslem FILM by měl být krátký sestřih ze závodů. Tedy pokud se mi ho tam podaří dostat. Jsou tam jenom ukázky z běhů, kde byl Terry i Angee. Takže složení je Bára, Terry, Angee, Čita.

31.8.2005

Miláčkové!

V neděli nás čeká Mistrovství republiky ve flyballu. Vypadá to, že tam bude šest družstev. Přijedou i z Polska a ti jsou fakt dobří. Vůbec se konkurence za poslední rok velmi rozmnožila a tak nám držte palce (všechny). Kdo neví, tak naše družstvo se jmenuje Dreams Familly. Doufám, že Angee dostala už rozum a bude dělat co má.